Atsevišķi Saeimas deputāti no Saskaņas un Zaļo un zemnieku savienības frakcijām īpatnēji atzīmējuši Lāčplēša dienu – viņi piedalījušies Krievijas parlamenta atbalstītās biedrības Jaunā līga rīkotajās sporta spēlēs. To patiesais rīkotājs ir Krievijas Valsts domes deputāts no odiozā politiķa Vladimira Žirinovska vadītās Krievijas liberāldemokrātiskās partijas Dmitrijs Sviščevs, raksta Latvijas Avīze.

Šīs sporta spēles notiek no 2009. gada, tajās politiķi spēlē minifutbolu, tenisu, badmintonu, galda tenisu, biljardu un šahu. Pirms Krievijas veiktās Krimas aneksijas pasākumā piedalījušies arī Vienotības politiķi Ainars Latkovskis, Dzintars Zaķis un Nacionālās apvienības politiķis Romāns Naudiņš, ZZS politiķi Uldis Augulis, Dana Reizniece-Ozola un Rihards Eigims un arī senāk arī tautpartijieši Mareks Segliņš un Jānis Eglītis.

Šogad uz sporta spēlēm devušies Saskaņas deputāti Ivans Ribakovs, Mihails Zemļinskis, Vitālijs Orlovs un ZZS deputāts Jānis Klaužs. Spēlēs Latvijas deputāti esot ieguvuši trešo vietu, piekāpjoties vien Baltkrievijai un uzvarētājai Krievijai.

Kritiska pret šādu deputātu braucienu uz Maskavu ir Latvijas Universitātes profesore un ētikas eksperte Skaidrīte Lasmane, kura rosina vēlētājiem atcerēties šos deputātus. “Mūsdienās sakari ar Krieviju vērtējami piesardzīgi. ZZS deputāta dalība norāda uz apvienības sadarbības partneru izvēli,” piebilst Lasmane.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA