Kārtējo reizi vilcināt tiesas procesu mēģinājis smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, taču arī šoreiz Rīgas apgabaltiesa tā viņa rīcībā saskatīja Lemberga mēģinājumus atkārtoti novilcināt lietas iztiesāšanu. Lembergs tiesas sēdes laikā izteica noraidījumu savam advokātam Genādijam Ivankinam, kuru iepriekš bija viņam norīkojusi valsts, taču tiesa to noraidīja.

Ivankins kārtējā tiesas sēdē bija gatavs turpināt lasīt savu debašu runu, taču Lembergs pret to iebilda un pieteica noraidījumu savam aizstāvim, ziņo ziņu aģentūra LETA.

Pēc tam noraidījumu pašam sev izteica arī Ivankins, lūdzot sevi atstatīt no lietas izskatīšanas, tomēr arī šo rīcību tiesa noraidīja. Līdz ar to Ivankinam nācās turpinās lasīt savu debašu runu. Tā turpināsies ceturtdien paredzētajā tiesas sēdē.

Kā raksta ziņu aģentūra LETA, arī grākā tiesas sēdē gan tiesas sastāvs, gan prokuratūra pārmeta Ivankinam tiesas procesa vilcināšanu. Šādi pārmetumi procesa dalībniekiem radās, jo aizstāvis tiesas sēdē, kurā bija paredzēts uzklausīt viņa debašu runu, to sniedza vien 25 minūšu garumā. Gan pirms, gan pēc runas teikšanas Ivankins tiesai uzsvēra, ka viņam nav bijis pienācīgs laiks sagatavoties, norādot, ka lietas apjoma dēļ ar pieciem mēnešiem, kurus tiesa bija devusi, bijis par maz.

23.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com