Tiesa jaunnedēļ turpinās uzklausīt Lemberga liecības krimināllietā

1231

Rīgas apgabaltiesa otrdien līdz nākamajai nedēļai, 17.februārim, atlika Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietas skatīšanu.

Kā informēja tiesas preses sekretārs Raimonds Ločmelis, Lembergs turpināja liecināt. 10.februāra plānotā sēde tika atcelta pēc advokāta lūguma.

Jautāts par bijušā Ventspils Augstskolas prorektora pienākumu izpildītāja, nacionālā apvienības valdes locekļa Edvarda Ratnieka lūgumu vērtēt, vai Lembergs faktiski nav uzpircis Ventspils Augstskolas personālu, lai panāktu augstskolas bijušās rektores Gitas Rēvaldes atcelšanu no amata, tādā veidā pārkāpjot drošības līdzekli, Ločmelis paskaidroja, ka lūgums Ģenerālprokuratūrai bija nonācis tiesā, taču Ratnieks nav procesa dalībnieks, tāpēc saskaņā ar Kriminālprocesa likumu viņam nav tiesību pieteikt lūgumu lietā.

Jau ziņots, ka Ratnieks ar iesniegumu bija vērsies Ģenerālprokuratūrā un lūdza izvērtēt, vai Lembergs nav uzpircis augstskolas personālu. Kā liecina Ratnieka iesniegums, viņš lūdzis pārbaudīt, vai lietas materiālos un liecinieku liecībās, kas sniegtas administratīvajā lietā par Rēvaldes atstādināšanu no amata, nav konstatējamas Lemberga noziedzīgu nodarījumu sastāva pazīmes un iezīmes viņam piemērotā drošības līdzekļa – aizlieguma pildīt Ventspilspilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumus – pārkāpšanai.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.