Šī gada oktobrī mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 4,5%, salīdzinot ar līdzīgu laika posmu pagājušajā gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) ceturtdien publiskotie jaunākie dati.

Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms palielinājās par 4,5%, nepārtikas preču mazumtirdzniecība, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, pieauga par 6,3%, bet autodegvielas mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājās par 1,8%.

Lielākais kāpums nepārtikas preču grupā bija informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā (+21,3%), metālizstrādājumu, krāsu un stikla mazumtirdzniecībā (+12,6%), kā arī kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (+11,8%). Apgrozījuma kritums bija farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā (-1,0%), kosmētikas un tualetes priekšmetu mazumtirdzniecībā (-4,7%), kā arī mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (-7,5%).

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, pieauga par 7,2%.

Oktobrī, salīdzinot ar septembri, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieauga par 0,2%. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījums saruka par 1,1%, nepārtikas preču pārdošanas apjoms, neieskaitot degvielas mazumtirdzniecību, samazinājās par 0,3%, bet autodegvielas mazumtirdzniecība pieauga par 1,6%.

Apgrozījums krities informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā (-2,5%), farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā (-0,2%), mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (-3,1%) un mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (-4,7%).

Apgrozījums pieaudzis mazumtirdzniecībā nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā ir nepārtika, (+4,8%), apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (+3,7%), kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (+1,3%), mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā specializētajos veikalos (+2,7%).

Oktobrī salīdzinājumā ar septembri mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, palielinājies par 1,9%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA