Šajā nedēļā Vācijas pilsētā Husumā norisinās viena no Vācijas tirgum nozīmīgākajām izstādēm, kas veltīta atjaunojamajai enerģijai – “Husum Wind 2023. Transforming energy”. Izstādē piedalās arī Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāvji.

Izstādes ietvaros aizvadītas vairākas B2B tikšanās ar nozares pārstāvjiem, tostarp attīstītājiem un nozarei nepieciešamo komponenšu ražotājiem. Pateicoties Ventspils ostas atrašanās vietai, loģistikas iespējām un attīstības plāniem, nozares pārstāvji saredz Ventspili kā Baltijas reģiona centru atkrastes vēja parku būvniecības un apkalpošanas kompānijām.

Izstādes ietvaros Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāvji – atjaunīgās enerģijas klasera attīstītājs Kaspars Liepiņš un attīstības projektu vadītāja Kristīne Jansone – tikās arī ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Latvijas Ārējās ekonomiskās pārstāvniecības vadītāja vietnieci Ilzi Upatnieci, kā arī apskatīja “GP Joule” rūpnīcu un tikās ar uzņēmuma pārstāvjiem. “GP Joule” Husumā nodrošina ar ūdeņradi darbināmu sabiedrisko autobusu, kas katru dienu kursē starp divām pilsētām. Ūdeņradi ražo no turpat pilsētas apkārtnē iegūtās vēja enerģijas, un tas ir tikai viens no piemēriem, kā atjaunīgo enerģiju var izmantot transporta nozarē.

Ventspils brīvostas pārvalde izstādē piedalās Latvijas investīciju attīstības aģentūras organizētajā stendā kopā ar energofirmu “Jauda” un “Novikontas Jūras koledžu”. Kopumā izstādē piedalās 600 uzņēmumi no vairāk nekā 15 valstīm.

 

15.09.2023. / Autors: Ventspils Brīvostas pārvalde / Foto: Ventspils Brīvostas pārvalde