Pirmdien Ventspils valstspilsētas domes mēra amatam valdošā partija Latvijai un Ventspilij izvirzīja līdzšinējo faktisko pašvaldības vadītāju Jāni Vītoliņu, tikmēr pārējie ievēlētie deputāti domes priekšsēdētāja amatam nominēja Bruno Jurševicu no Jaunās konservatīvās partijas. Vēlāk balsojumā par Ventspils mēru ievēlēja Jāni Vītoliņu, un izšķirošā, par ko jau iepriekš kuluāros mēļoja, izrādījās Nacionālās apvienības deputāta Kārļa Vočtava balss.

Plkst. 17 sasaukta domes ārkārtas sēde, kurā plānots ievēlēt domes priekšsēdētāja pirmo vietnieku sadarbības jautājumos.

“Par” Vītoliņu nobalsoja septiņi deputāti, “pret” – neviena, “atturas” – pieci. Jurševicu atbalstīja pieci deputāti, pret – sešas, atturējās – viens (Kārlis Vočtavs).

Jau iepriekš bija izskanējis, ka tieši Nacionālās apvienības deputāta tā dēvētā “zelta balss” varētu kļūt izšķiroša Latvijai un Ventspilij atbalstam. Par to netieši liecināja arī Vītoliņa paša izteikumi svētdien, kā arī viņa pārliecība par sekmīgu rezultātu.

(raksts turpinās zemāk pēc reklāmas)

KRISTOVSKIS MĒRA AMATAM NOMINĒ JURŠEVICU

BLUMBERGS UZRUNĀ PIESAKA BALSOJUMAM VĪTOLIŅU

ČEPORJUS AICINA “LATVIJAI UN VENTSPILIJ” SĒSTIES VISIEM DEPUTĀTIEM PIE VIENA SARUNU GALDA

VĪTOLIŅŠ ATSAKĀS IZKLĀSTĪT VĪZIJU PAR DOMES DARBU PĒC VĒLĒŠANĀM

UZRUNU PIRMS BALSOJUMA SAKA KRISTOVSKIS

UZRUNU PIRMS BALSOJUMA SAKA JURŠEVICS

UZRUNU PĒC BALSOJUMA SAKA KRISTOVSKIS

Ventspilnieks.lv jau vēstīja, ka aizvadītajā ceturtdienā, 1. jūlijā, Ventspils valstspilsētas domes jaunā sasaukuma deputāti sanāca uz pirmo sēdi. Tās pirmais uzdevums bija ievēlēt pašvaldības vadītāju. Vēlēšanās ar minimālu pārsvaru vairākumu tomēr ieguva valdošā Latvijai un Ventspilij, kas gan piedzīvoja strauju atbalsta un popularitātes kritumu, par ko liecina arī fakts, ka domē ievēlēti seši deputāti no citiem sarakstiem.

Latvijai un Ventspilij izvirzīja amatam smagos un ļoti smagos noziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu, kurš kopš februāra ar tiesas lēmumu uzturas cietumā. Esot ieslodzījumā, Lembergs nedrīkst piedalīties domes darbā, līdz ar to arī viņa balss ir iesaldēta. Balsojumā bija neizšķirts – sešas balsis pret sešām, līdz ar to sēdē tika izsludināts pārtraukums.

Jau pēc ceturtdienas sēdes domes faktiskais vadītājs Jānis Vītoliņš paziņoja, ka partijas valde lems par citas kandidatūras iespējamību, kā arī nedēļas nogalē rīkos konsultācijas ar citiem ievēlētajiem deputātiem. Beigu beigās izrādījās, ka sarunas, iespējams, ir notikušas faktiski tikai ar vienu deputātu no Nacionālās apvienības, kas gan nav oficiāli apstiprinājies. Iepriekš NA Ventspils nodaļas vadītājs Andis Zariņš gan neizslēdza iespējamību, sakot, ka “viss ir diskutējams” un ir “atvērti sarunām”.

Taču Vītoliņš svētdien ziņu aģentūrai LETA bija izteicies, ka kandidāts esot un to pirmdien piedāvāšot domes sēdē, gan atsakoties atklāt tā vārdu. Izrādījās, ka pats vien kandidāts ir. Turklāt ne JKP deputāts Bruno Jurševics, nedz Latvijas attīstībai pārstāvis Edgars Čeporjus

Plašāks materiāls sekos!

05.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv / Video: Ventspilnieks.lv