Iznāc šovakar vakara gaismā

1328

Piektdien, 26.augustā, Ventspilī jau otro reizi šajā gadā norisināsies jau par labu tradīciju kļuvušais pasākums – piektdienas pastaiga Iznāc vakara gaismā.

Jau no plkst.19 iespēja izbaudīt vakara terapiju mākslā pie strūklakas Saules laiviņas, kur varēs apskatīt divas mākslas ekspozīcijas – Facebox un Therapy, ko veidojusi māksliniece Agnese Melbārde. Facebox ir neona krāsu tehnikā gleznotas lielformāta gleznas, kas tiek eksponētas īpaši veidotos faceboxos. Savukārt Therapy ir šīs pašas mākslinieces kopprojekts sadarbībā ar komponistu un marimbas virtuozu Rihardu Zaļupi. Ekspozīcija sastāvēs no deviņām gleznām un īpaši šai izstādei radītas mūzikas.

Īsta jautrība un indiāņu izdarības ieplānotas Dzirnavu laukumā, kur plkst.19 sāksies Dārza svētki bērniem. Kopā ar dārza indiāņiem varēs pūst krāsainos ziepju burbuļus, krāsot sapņu ķērājus un ar spalvu matos iemūžināt ģimenes kopbildi improvizētā fotosalonā.

Uz muzikālu pieturu Jam Session Kuldīgas un Lielās ielas krustojumā aicinās Ventspils jaunie mūziķi.

Bērniem un jauniešiem noteikti patiks mākslas instalācijas – Krāsēdieni, kas būs apskatāmas Ventspils Jauniešu mājas pagalmā. Krāsēdiens ir piecas divmetrīgas interaktīvi mākslinieciskas uzkodas, kas pagatavotas no finiera, krāsas un skrūvēm, turklāt izdveš skaņas un gaismojas – atmosfērīga telpa, kas piedāvā uzspēlēt asociāciju spēles un reizē arī vizuāli izklaidē.

Visam pa vidu – Rātslaukumā – pastaigas apmeklētāji varēs piedalīties literārās balvas Sudraba tintnīca pasniegšanas ceremonijā, kam sekos jaunā Jāņa Lūsēna un Inga Pētersona koncertprogramma Romantika ar liriskām un smeldzīgām dziesmām. Vēlāk Elza Rozentāle piedāvās meditatīva miera un enerģētiska prieka kokteili dvēselei – etno-džeza koncertu Putna Lidojums.

Krodziņš un balle pie strūklakas Fregate Valzivs

Savukārt uz Valzivs klāja Lielajā laukumā tieši blakus jaunatklātajai strūklakai Fregate Valzivs, vieta atvēlēta īpašajam Pastaigas krodziņam un ballei, kurā spēlēs tautā iemīļotā grupa Bellacord.

Līdz pat plkst.1 naktī jauniešu iecienītajā Zaļā namiņa pagalmā notiks hipsterīgs pasākums kopā ar DJ Siram vinilla plašu mūziku un džeza mūziķu improvizācijām. Tā būs vieta un laiks čilošanai, čalošanai un draudzīgai pasēdēšanai.

Teātra namā Jūras vārti būs apskatāma Jāņa Kupča personālizstāde Zudušos ciemus meklējot un grafikas plenēra Ventspils Dokumenta 2016 dalībnieka Raivja Hroloviča izstāde.

Visus kino mīļus gaidīs Kino Rio ar īpašu kino repertuāru.

Krodziņa Zītari vasaras dārzā notiks dzīvās mūzikas vakars.

Meksikāņu restorānā TEX MEX – meksikāņu ēdienu gatavošana terasē Viva la Mexica.

Bārā Landora – vakars disko noskaņās.

Kuģu prožektoru gaismā, apspriest pilsētā redzēto un dzirdēto ielūdz kafejnīca Ostas 23.