Arī šogad 21.jūnijā vasaras saulgriežus sagaidīs Jūrkalnes Ugunspļavā

1610

21.jūnija vakarā Jūrkalnes Ugunspļavā sāksies tradicionālās vasaras saulgriežu svinības kopā ar Ventspils novada folkloras kopām, Alsungas dūdiniekiem, Saldus kapelu Strops un etnodžeza mūziķi Elzu Rozentāli.

Kopš 2010.gada Jūrkalne ir kļuvusi par Ventspils novada vasaras saulgriežu svinību centrālo vietu. 21.jūnijā gada garākā diena un īsākā nakts tiks pavadīta Ugunspļavā, kur ikviens ir gaidīts, lai dziedātu un dejotu kopā ar folkloras kopām, piedalītos saulgriežu rotaļās, tradīcijās un rituālos. Saulei norietot, pa jūras stāvkrastu tiek ripināts ugunsrats, un saulgriežu nakts turpinās.

Šogad Jūrkalnes Vasaras saulgriežos etnodžeza mūziķe Elza Rozentāle uzstāsies kopā ar džeza māksliniekiem: ģitāristu Kasparu Vizuli, kontrabasistu Tomu Poišu un bundzinieku un perkusionistu Kasparu Kurdeko. Mūziķi aizvedīs klausītājus mierpilnā un enerģētiski meditatīvā tautasdziesmu apdaru ceļojumā, kas katram atvērs savas dvēseles dzīļu pārdomas.

Vakara skanējumu papildinās Ventspils novada folkloras kopas Maģie suiti, Pūnika, Sītava, Kāndla, Piltīn, Urdava un Vēlava, bet par aizrautīgiem dančiem rūpēsies Saldus kapela Strops. Saulgriežos gaisma pārspēs tumsu pat naktī, kad Ugunspļavā degs pūdele, lāpas, ugunskuri un arī kalēja Ainara Ruļļa izveidotais ugunsrats, kas savu griezienu uzsāks pusnaktī.

Šajos svētkos godā tiks celts arī baltais galdauts, kurš simbolizē Ventspils novada iedzīvotāju tuvošanos valsts simtgadei. Galdautu klās uz saimes galda, notiks saimnieku godināšana, viņu loma būs uzticēta Ventspils novada domes priekšsēdētājam Aivaram Muceniekam un Kultūras nodaļas vadītājai Zanei Pamšei.