Teātra namā Jūras vārti atklāta mākslinieka Klāva Upaciera personālizstāde Atkārtošana un atkārtošanās. Zīmējumu personālizstāde ir apskatāma bez maksas un būs aplūkojama līdz 21. augustam, informēja Kurzemes filharmonijas pārstāve Antra Lācberga.

Izstādē apkopoti darbi no dažādiem cikliem. Lai gan tehniski, kā arī izpildījuma ziņā tie ir atšķirīgi, darbus vieno sistemātiskums, dažādo formu un līniju abstraktais kopums. Klāva zīmējumi radīti ar zīmuļu, gēla pildspalvu, marķieru un citu rakstāmpiederumu palīdzību. Daži no tiem tapuši uz izdevniecībā apdrukātām loksnēm, kas iepriekš izmantotas ikdienas piezīmēm, un tikai vēlāk pārtapušas mākslas darbā.

Pats mākslinieks stāsta par sevi tā: “Zīmēšanā man nesagādā grūtības ilgstoši atkārtot vienu un to pašu darbību. Laikam tāpēc, ka esmu atklājis – tas ir kas līdzīgs fraktāļiem (cik nu es saprotu no matemātikas). Tu tik liec un liec klāt un beigās no tās it kā vienveidīgās masas rodas kaut kas jauns. (…) Beigās pašam vienmēr ir pārsteigums, un tas ir interesantākais.”

Upacieris dzimis un uzaudzis Rīgā, mācījies Rīgas 1.ģimnāzijā, bet vēlāk kādu laiku dzīvojis Ventspilī, jo augstskolā studēja ekonomiku. Vēlāk apguvis zīmēšanu pie mākslinieka Arnolda Plauža, un, viņa pamudināts, iestājies Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā, ko absolvēja 2011. gadā.

22.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto