Drāmas cienīgi notikumi risinājušies Ventspils novada Ugāles pagastā, kur aizturēts autovadītājs pamatīgā reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Lai izglābtu savu draugu, viņa līdzbraucējs uzstājīgi mēģinājis piekukuļot policistus ar 1000 eiro kukuli, sācis uzvesties agresīvi un lamāties, vēlāk viņam pievienojies arī otrs līdzbraucējs. Visi aizturēti un tagad vīriešiem draud pamatīgas soda sankcijas.

Kā Ventspilnieks.lv detaļās pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova, incidents noticis 18. jūlijā. Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas no Liepājas, sniedzot atbalstu kolēģiem Ventspilī, patrulēja Ventspils novada Ugāles pagastā. Redzot aizdomīgu automašīnu Ford Transit, ko aizturēja. Jau uzreiz bija skaidrs, ka ticis lietots alkohols. Tas arī apliecinājās pārbaudē, ka tā vīrietis transportlīdzekli vadījis pamatīgā reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kuras noteiktā kārtībā nav iegūtas. Vīrieša izelpā konstatētas 2,32 promiles alkohola.

Vīrieša draugs, proti, automašīnas pasažieris brīdī, kad likumsargi strādāja ar šoferi un noformēja dokumentus, vairākkārt izteica policistiem piedāvājumu par kukuli 1000 eiro apmērā ar norunu, ka pārkāpējs tiktu palaists vaļā. Vīrietis uzvedās agresīvi, jo viņa mēģinājums piekukuļot policistus neizdevās. Vīrietis kļuva neprognozējams, lamājās necenzētiem vārdiem, izsakot aizskarošas piezīmes un nereaģēja uz policijas darbinieku aizrādījumiem. Vīrietim tika uzlikti roku dzelži, taču viņš savas darbības nepārtrauca – staigāja ap dienesta transportlīdzekli, lamājās un ignorēja policijas darbinieku likumīgās prasības stāvēt norādītajā vietā un pārtraukt huligāniskās darbības.

Arī automašīnas vadītājs nepakļāvās policijas darbinieku likumīgām prasībām un, atrodoties Valsts policijas dienesta transportlīdzeklī, vairākkārt centās izkāpt. Tāpat vīrietis bija agresīvs un viņa darbības bija neprognozējamas, tāpēc likumsargi viņu brīdināja par roku dzelžu izmantošanu viņa savaldīšanai, taču uz to viņš nereaģēja, tāpēc roku dzelži tika uzlikti.

Tāpat vēl viens automašīnas pasažieris traucēja amatpersonām, cenšoties novērst viņu uzmanību, tādējādi mēģinot ietekmēt procesuālo darbību veikšanas laiku, kā arī nereaģēja uz policijas darbinieku likumīgajām prasībām pārtraukt savas pretlikumīgās darbības un atkāpties no dienesta transportlīdzekļa, kā arī atgriezties transportlīdzeklī.

Valsts policijā ir uzsākti divi kriminālprocesi un pieci administratīvo pārkāpumu procesi. Soda apmēru noteiks tiesa.

22.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com