Svētdien, 26.februārī, no plkst.12 Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā svinēs pareizticīgo tradīciju svētkus – Masļeņicu.

Masļeņica ir slāvu tautas svētki, kas laika gaitā satuvinājušies ar pareizticīgo tradīciju un mūsdienās tiek uzskatīti par prieka un izēšanās svētkiem, kas ilgst veselu nedēļu, lai noslēgtos ar Piedošanas svētdienu, kad jālūdz piedošana visiem, kam kādreiz nodarīts pāri, lai pēc tam var ar tīru sirdsapziņu sākt lielo Lieldienu gavēni. Atvainoties varēs pagūt arī visi tie, kas 26.februārī apmeklēs Piejūras brīvdabas muzeju, kur kopā Nacionālo Kultūru biedrību asociāciju tiks svinēta Masļenica. Uz lielās skatuves svētku apmeklētājus gaidīs dziesmas, jautras riņķa dejas, interaktīvas spēles un konkursi ar skatītājiem.

Programmā piedalīsies Ventspils kolektīvi un solisti. Viesi – etnogrāfiskas ansamblis Jarilo no Liepājas un slāvu tautas tradīciju ansamblis Živica no Saldus.

Visā muzeja teritorijā rosīsies ķekatnieki, notiks sporta spēles, darbosies nacionālās krievu, ukraiņu un baltkrievu sētas un pagalmi, notiks izbraukuma tirdzniecība, varēs vizināties ar zirdziņiem.