Izskanēs Ērika Ešenvalda simfonija Ziemeļu gaisma

1343
Autors: Ieva Lūka/LETA
Autors: Ieva Lūka/LETA

Sestdien, 17.decembrī, plkst.17 Ventspils teātra namā Jūras vārti tiks atskaņota komponista Ērika Ešenvalda multimediālā simfonija Ziemeļu gaisma.

Liepājas Simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris Latvija un diriģents Māris Sirmais koncertā uzburs stāstu par ziemeļu tautās leģendām apvīto polārblāzmu, ko paspilgtinās ekspedīciju laikā dokumentētie video un dabas skaņu materiāli.

Ziemeļblāzma jau izsenis apdziedāta teikās un leģendās. Šis unikālais tautu mantojums iedvesmojis Ešenvaldu doties ekspedīcijās uz Skandināviju, Islandi, Grenlandi un Aļasku, lai kopā ar ceļabiedriem – režisoru Renāru Vimbu un operatoru Daini Juragu – dokumentētu senos stāstus un dabas naksnīgās balsis. Ekspedīcijās gūtais iemūžināts jaunajā simfonijā.

Līdzās orķestrim un korim muzikālo vēstījumu papildinās videoprojekcijas ar ziemeļu tautu teicējiem. Sadarbībā ar norvēģu fotogrāfu Hjetilu Skogli, kurš sevi dēvē par ziemeļblāzmas pēddzini, tapušas polārblāzmas projekcijas, kas atskaņojumā saplūdīs ar mūziku un dabas skaņām, ļaujot izbaudīt autentiskus un plašākai sabiedrībai zudušus nostāstus par ziemeļblāzmu – lielāko no Zemes atmosfēras optiskajiem fenomeniem.