Korim Līvzeme panākumi garīgās mūzikas konkursā Viļņā

1285

Gandarīti un laimīgām emocijām pārņemti, mājup no Lietuvas galvaspilsētas Viļņas atgriezies Ventspils jauktais koris Līvzeme un mākslinieciskā vadītāja Astra Plostniece, jo dalība 7.Starptautiskajā garīgās koru mūzikas konkursā Laudate Dominum deviņu koru konkurencē ieguva otro vietu, kā arī diplomu par labāko konkursa programmas obligātās dziesmas – Paulius Andriuškevičius Pater Noster izpildījumu.

Konkursā līvzemieši izpildīja jau pieminēto obligāto dziesmu un trīs brīvas izvēles dziesmas – Knuta Nisteda Laudate, Olas Gjeilo Ubi Caritas un norvēģu dziesmu Heninga Sommero apdarē Amen! Jesus Han Skal Rade. Festivāla programmas ietvaros, ar mājās cītīgi sagatavotu plašāku garīgās mūzikas programmu, koris Līvzeme koncertēja arī Sv.Erceņģeļa Rafaela baznīcā.

Ārpus konkursa pasākuma plāna, dziedātāji paguva apskatīt un ar improvizētiem dziedājumiem balsis ieskandināt arī vairākās Viļņas baznīcās. Bet īpašu pacilātību un pozitīvu emociju gammu sagādāja laba vēlējumi no Lietuvas premjerministra Aļģirda Butkeviča un Viļņas arhibīskapa Gintara Grušs, kad laimīgas nejaušības dēļ, dziedātājiem iznāca tikšanās ar promenentajām personām Bernadīnes baznīcā.