FK Ventspils vēlreiz uzveic Fēru salu klubu, nākamajā kārtā pret Aberdeen

1336

Ventspils futbolisti ceturtdienas vakarā Leirvīkā vēlreiz ar 2:0 pārspēja Fēru salu klubu Vikingur un pārliecinoši pārvarēja UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmo kārtu. Divu spēļu summā ventspilnieki triumfēja ar 4:0.

Jau mača otrajā minūtē mājinieki rupji nospēlēja pret Ritvaru Ruginu un saņēma pirmo brīdinājumu. Ventspilniekiem spēles pirmajā pusē neizdevās īsti bīstami momenti, taču mājinieki gan trīs reizes bija tuvu vārtu guvumam. Spēle ritēja ļoti asi, par ko liecina arī daudzie brīdinājumi – pirmajā puslaikā ventspilniekiem trīs dzeltenās kartītes, mājiniekiem – divas.

Arī pēc pārtraukuma laukumā ritēja asa cīņa, turklāt 52.minūtē mājinieki palika mazākumā. Četras minūtes vēlāk ventspilnieki nopelnīja 11 m soda sitienu, kad soda laukumā atkal rupji nospēlēja mājinieki. Antons Jemeļins bija precīzs.

Drīz vien mājinieki zaudēja vēl vienu spēlētāju, kas arī atstāja laukumu par rupjību nopelnīto divu dzelteno kartīšu dēļ. Ventspilnieku treneris izdarīja pāris maiņas, turklāt debiju Ventspils rindās piedzīvoja arī ganiešu aizsargs Abduls Rašids Obuobi. Tagad jau ventspilnieki pārliecinoši kontrolēja bumbu, lai gan vēl gūt vārtus nespēja. Tas izdevās tikai spēles pēdējā minūtē, un atkal izcēlās uzbrukuma līderis Ģirts Karlsons.

Kvalifikācijas otrajā kārtā ventspilnieki tiksies ar vienu no spēcīgākajiem Skotijas klubiem Aberdeen. Lai iekļūtu UEFA Eiropas līgas pamatturnīrā, ventspilniekiem jāpārvar trīs kvalifikācijas kārtas un play-off kārta.