Šonedēļ ar koncertu Vidzemes koncertzālē Cēsis grupa Labvēlīgais Tips uzsāks savu 25 gadu jubilejas koncertšovu Sudrabkāzas tūri, kas tiek rīkota par godu grupas ceturtdaļgadsimta jubilejai. Viens no koncertiem notiks arī Ventspilī. Tas paredzēts 30.septembrī teātra namā Jūras vārti.

Kā vēsta grupas dalībnieki, koncertos skanēs grupas populārākie un klausītāju iemīļotie hīti Alumīnija cūka, Čiekurs egles dēls, Naukšēnu disko, Pīrādziņ, nāc ārā!, Omnibuss, Frāzes, kā arī, protams, skaņdarbi no grupas jaunākā veikuma – albuma Kaste, kas dienasgaismu ieraudzīja 1.aprīlī.

Grupa uzstāsies savā tradicionālajā sastāvā: Andris Freidenfelds (balss), Normunds Jakušonoks (balss, taustiņi), Ģirts Lūsis (balss, ģitāra), Kaspars Tīmanis (balss, trombons), Oskars Ozoliņš (trompete, balss), Artūrs Kutepovs (ģitāra), Pēteris Liepiņš (ģitāra), Haralds Stenclavs (taustiņi) un Ainis Zavackis (sitaminstrumenti). Īpašie viesi – dziedātāja Elza Rozentāle un deju grupa Fandango.

Grupu Labvēlīgais Tips tālajā 1992.gadā dibināja solists Andris Freidenfelds, Normunds Jakušonoks un Ģirts Lūsis. Iesākumā grupas darbība bija vairāk kā joks, nevis nopietns pasākums. Grupa uzstājās dažādos Latvijas mūzikas pasākumos. Grupas debijas albums Alumīnija cūka klajā nāca 1995. gada 1.aprīlī, kas aizsāka grupas tradīciju albumu izdot tieši šajā datumā. Albums saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu kā labākais pop & rock & dance albums. 1996.gadā klajā nāca otrais albums Pilots Antons Šmits, savukārt 1997.gadā – albums Pumpa, kas tika ieguva Gada balvu par labāko šlāgeru mūzikas albumu. Grupas kontā ir vēl vairāki albumi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA