Pilī atklās Igo grafiku izstādi

1458
Autors: Publicitātes foto
Autors: Publicitātes foto

Livonijas ordeņa pilī piektdien, 16.decembrī, atklās dziedātāja un mākslinieka Igo grafiku izstādi Vējš sola lapai debesis.

Igo savus pirmos vizuālās mākslas iespaidus guvis kopā ar savu mammu Irinu Tīri, grafiķi un fotogrāfi, dodoties plenērā dzimtās Liepājas ielās, grafiski attēlojot pilsētas skatus. No 2010.gada Igo apguvis atsevišķas grafikas tehnikas pazīstamās grafiķes Neles Zirnītes vadītajās meistarklasēs, radīti darbi ofortā un kologrāfijā. Savukārt brīvrokas zīmējumi tapuši, izmantojot klasisko tušas un grafīta zīmuļa tehniku.

Savas grafikas Igo izmanto, papildinot dzejoļu un eseju grāmatas, kā arī veidojot dizaina priekšmetu sērijas – sveču līniju sadarbībā ar Baltic Candles, dekoratīvo apdruku sēriju porcelāna un stikla traukiem – krūzēm, šķīvjiem un glāzēm, kā arī apdrukātu tekstilu un apģērbu līniju. Kā atzīst Igo – grafikas tehnika sniedz gan pārsteiguma momentus, gan neatskārstus apvāršņus, kurus gribas sasniegt. Igo iedvesmu darbiem gūst ceļojumos un savās lauku mājās Jūrkalnē.

Igo darbu personālizstādes jau notikušas Liepājas muzejā, Sanktpēterburgā, mākslas galerijā Pegazs, restorānā Andalūzijas suns, Līgatnes Kultūras namā, Jūrkalnes Tautas namā, Jūrmalas pilsētas muzejā, kā arī citviet. Viņa darbi atrodas privātkolekcijās.

Igo ir Jūrkalnes starptautiskā mākslas plenēra organizators un dalībnieks.

Izstādes atklāšanā piedalīsies arī pats autors.

Izstāde būs apskatāma līdz 15.janvārim.