Ziedu paklāju festivālam pagaidām pieteikušās par 14 komandām mazāk nekā pērn

1235
Autors: Ventspils labiekārtošanas kombināts
Autors: Ventspils labiekārtošanas kombināts

Ventspils pilsētas svētku laikā no 5. līdz 7.augustam Ostas ielas promenādē norisināsies jau 16.starptautiskais ziedu paklāju festivāls. Pašlaik festivālā pieteikušās 36 komandas no sešām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas Polijas, Krievijas un Japānas. Tas gan ir par 14 komandām mazāk nekā pērn, kad startēja 50 komandas.

Latviju šogad pārstāvēs 25 komandas, savukārt no Lietuvas uz festivālu plāno ierasties četras komandas, no Krievijas – trīs, no Polijas – divas, bet pa vienai komandai no Igaunijas un Japānas.

Šogad ziedu paklāju festivāla devīze būs Noslēpums, un to kā ik gadu ierosinājuši Ventspils iedzīvotāji. Festivāls piesaista lielu dalībnieku un skatītāju uzmanību.

Katra komanda tai ierādītajā vietā gatavos vienu 2,5 x 2,5 m kvadrāta formas krāšņu ziedu mākslas darbu. Ziedu paklāju izgatavošanas kopējais laiks ir 23 stundas. Savus darbus komandas sāks veidot piektdienas, 5. augusta, rītā. Sestdien, 6.augustā, no 9.00 līdz 11.00 paklājus vērtēs žūrija, bet no 11.00 līdz 14.30 savu viedokli varēs izteikt skatītāji. Uzvarētāju apbalvošana uz centrālās svētku skatuves notiks 6. augustā plkst.15.30.

Ziedu paklāju festivālu organizē un vada pašvaldības SIA Ventspils labiekārtošanas kombināts sadarbībā Ventspils pilsētas domi, festivālu atbalsta Rionas Ēces floristikas meistardarbnīca Ziedu dizains, Ritas Garaissils ziedu kārtošanas skola un Piejūras Brīvdabas muzejs. Festivāla laikā izgatavotos ziedu paklājus vērtēs žūrijas komisija Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka Didža Ošenieka vadībā.

Pērn ziedu paklāju festivālā, kura devīze bija Zīmes, piedalījās rekordliels komandu skaita – 50 komandas no astoņām valstīm, un uzvarēja festivāla tālākie viesi – komanda no Japānas.