Aivara Lemberga krimināllietu apelācijas kārtībā Rīgas Apgabaltiesa lēmusi izskatīt rakstveidā, un kā izskatīšanas datums noteikts 2022. gada 21. decembris, kad spriedums būs pieejams lietas dalībniekiem, pirmdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”. 

Šāds lēmums pieņemts kā Covid-19 izplatības dēļ, tā arī ņemot vērā krimināllietas izskatīšanas ilgumu pirmās instances tiesā un iegūto pierādījumu un ziņu apjomu, pamatoja tiesnese Sandra Amola. Tiesa norādījusi, ka lietu rakstveida procesā iespējams skatīt arī tādēļ, ka nav nepieciešams nopratināt lieciniekus, jo pirmajā instancē visi pieteiktie liecinieki jau nopratināti, vai arī to iztaujāšana atteikta.

Lietā iesaistītie vēl šonedēļ var iesniegt tiesai pamatotus lūgumus, kādēļ lieta tomēr būtu jāskata mutvārdu procesā. Lemberga advokāts Māris Grudulis par to lems pēc tikšanās ar savu aizstāvamo, Anrija Lemberga advokāts Oskars Rode vēl domājot, kā rīkoties, bet Anša Sormuļa advokāts Jānis Rozenbergs, visticamāk, prasīs skatīt lietu mutvārdu procesā.

“Ja tiks iesniegti pamatoti iebildumi pret lietas izskatīšanu rakstveida procesā, tad apelācijas instances tiesa tos vērtēs pēc iespējas tuvākajā laikā,” atbildot uz laikraksta “Ventspilnieks.lv” jautājumiem, norādīja tiesā. “Varam tikai informēt, ka aizstāvis pašlaik ir lūdzis izvērtēt apcietinājuma turpmākas piemērošanas nepieciešamību. Ja tiesas kolēģija izlems lietu turpināt skatīt mutvārdu procesā, tad jautājums par drošības līdzekli tiks skatīts pirmajā tiesas sēdē. Ja tiesas kolēģija izlems noraidīt iebildumus un skatīt lietu rakstveida procesā, tad tuvākajā laikā pēc šī lēmuma tiesas kolēģija rakstveida procesā lems par apcietinājuma turpmākas piemērošanas nepieciešamību,” “Ventspilnieks.lv” noskaidroja tiesā.

Pagaidām Aivara Lemberga centieni atcelt viņam piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu – beigušies nesekmīgi. Zināms, ka Lemberga advokāts jau divas reizes lūdzis Rīgas Apgabaltiesu apcietinājumu atcelt viņa klienta veselības problēmu dēļ, taču abas reizes saņemts atteikums. Augusta sākumā tiesa atbildēja, ka drošības līdzekli izvērtēs, kad lietu sāks skatīt apelācijas instance, savukārt 17. septembrī atcelt apcietinājumu Aivara Lemberga veselības stāvokļa dēļ tiesa atteica. Likums nenoteic, cik bieži drīkst sniegt ar drošības līdzekli saistītus lūgumus.

 

8.10.2021. / Autors: Ilona Bērziņa / Foto: Pixabay