Šī gada jūlijā Ventspils domes deputāti Ģirts Valdis Kristovskis un Dace Korna vērsās pie tieslietu un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriem ar aicinājumu vērtēt Ventspils domes Aivaram Lembergam izmaksātā deputāta atalgojuma likumību par laiku, kad viņam kā drošības līdzeklis bija piemērots apcietinājums. Gan VARAM, gan TM norāda – saskatāmi iespējami pārkāpumi.

Saskaņā ar publiski izskanējušo informāciju, Aivars Lembergs par Ventspils valstspilsētas domē 2021. gadā veikto darbu ir saņēmis 20 700 eiro lielu atalgojumu, neraugoties uz to, ka pēc 1. instances tiesas sprieduma viņš šajā periodā 10 mēnešus atradās apcietinājumā. Par apcietinājuma laiku no domes saņemtais atalgojums bijis par 3245 eiro mazāks nekā 2020. gadā, kad Lembergs ne tikai nebija kavēts pildīt deputāta pienākumus, bet arī faktiski pildīja Ventspils pilsētas Domes priekšsēdētāja pienākumus.

No Tieslietu ministrijas atbildes deputātiem Kristovskim un Kornai izriet, ka Aivaram Lembergam domes piešķirtais atalgojums par cietumā pavadīto laiku ir nepamatots, jo apcietinātās personas mērķis nevar būt ienākumu gūšana, turklāt apcietinātās personas iespējas turpināt savu nodarbošanos un saglabāt esošo darbavietu ir būtiski ierobežotas, salīdzinot ar brīvībā esošām personām.

Tā kā deputāts Lembergs nevarēja pilnvērtīgi veikt visus savus pienākumus, viņš arī nebija tiesīgs saņemt no Ventspils domes maksimālo iespējamo atalgojumu. Savukārt VARAM norāda, ka saskatāmi iespējami pārkāpumi, rīkojoties ar publiskas personas – Ventspils domes – finanšu līdzekļiem. VARAM uzsver, ka tālāka Ventspils valstspilsētas pašvaldības amatpersonu atbildības izvērtēšana ir KNAB un Valsts policijas kompetencē.

Ģirts Valdis Kristovskis laikrakstam “Ventspilnieks.lv” pauda, ka kopā ar deputāti Daci Kornu šajā sakarā vērsušies KNAB, un jau vistuvākajā laikā sagaida no biroja konkrētus lēmumus par Ventspils valstspilsētas pašvaldības amatpersonu atbildību, maksimālā mērā izmaksājot darba algu Aivaram Lembergam par apcietinājumā pavadīto laiku. Minēto deputātu ieskatā uz ventspilnieku rēķina notikusī pašvaldības līdzekļu izšķērdēšana ir nepieņemama.

 

29.08.2022. / Autors: Rita Krasta / Foto: Pixabay