Astoņu uzvaru sērija pārtrūkst Klaipēdā, izšķirošā cīņa ar PAOK

1236

Ventspils basketbolistu astoņu uzvaru sērija trešdienas vakarā pārtrūka Klaipēdā, kur ventspilnieki ar 68:84 piekāpās vietējam Neptunas FIBA Čempionu līgas spēlē. Līdz ar to tas, vai ventspilnieki iekļūs izslēgšanas spēlēs, noskaidrosies pēdējā spēlē ar Saloniku PAOK.

Klaipēdas komanda sāka ar diviem precīziem tālmetieniem, bet visu pirmo ceturtdaļu turējās pāris punktu vadībā. Tā arī noslēdzās pirmā ceturtdaļa (20:16). Otrajā ceturtdaļā jau pirmajā uzbrukumā Ziediņš atjaunoja pirmās ceturtdaļas iesildīto divu punktu deficītu, bet šo lietu kārtību izjauc Žeļona tālmetiens, kurš vispirms panāk 21:22, bet jau nākamajā uzbrukumā Dīns pirmo reizi izvirza vadībā ventspilniekus (23:22). Starp citu, Dīns tobrīd ir guvis vairāk kā pusi no komandas kopējā punktu guvuma (12). Loģisks ir Neptunas pieprasītais pārtraukums un tikpat loģiska pēc minūtes ir ventspilnieku minūtes pauze. Pavisam īsā brīdī zaudēti četri punkti pēc kārtas (23:26) un tagad savs sakāmais ir Gintam Fogelim. Šī otrās ceturtdaļas vidusdaļas krīze ir nedaudz ieilgusi. Punkti netiek gūti, zem sava groza nevar izcīnīt atlēkušās bumbas, uzbrukums klibo, te vēl Gulbis nopelna nesportisko piezīmi un mājinieki šo brīdi izmanto un attālinās līdz 23:30. Šai krīzei izdodas tikt pāri ar pāris labām darbībām aizsardzībā un uzbrukumā. Tomēr puslaika pēdējā minūtē neveiksmīgā spēle ļauj mājiniekiem doties atpūtā ar septiņu punktu handikapu (31:38).

Spēle atsākas ļoti rezultatīvi no abu komandu puses, taču maķenīt vairāk samet ventspilnieki. Uz katru precīzu ventspilnieku metienu Neptunas atbild ar to pašu un visu laiku turas 4-6 punktu attālumā. Ierastais ritms tiek izjaukts pēdējo pusotra minūšu laikā, kad laukuma saimniekiem ir apstājies uzbrukums, bet ventspilnieki turpina būt rezultatīvi un pusminūti pirms pēdējā pārtraukuma Žeļoņa pustālais metiens dod 53:55. Diemžēl pēdējais uzbrukums piederēja Neptunas, kas līdz ar ceturtdaļas beigām realizēja tālu trīspunktnieku un pēdējā ceturtdaļas jāsagaida ar 53:58.

Izšķirošā ceturtdaļa tiek iesākta cerīgi, taču tad īsā laika sprīdī tiek zaudēti seši punkti pēc kārtas un atkal jāsāk lielā joņošana pakaļ pretiniekam (55:62). Labā ziņa, ka laika vēl ir atliku likām, sliktā – nekādi neizdodas kaut izlīdzināt rezultātu. Pavisam drūms skats uz šī mača iznākumu kļūst vēl pēc pāris minūtēm, kad lietuvieši sāk gūt punktus no visām pozīcijām, kad ventspilnieku aizsardzība ir apjukusi, bet tablo rāda jau 70:57 Neptunas labā. Atlikušajā laikā brīnumi nenotika un BK Ventspils piedzīvoja zaudējumu.