FK Ventspils ar 2:0 pieveic Vikingur

1292

Ventspils futbolistiem ar uzvaru izdevies uzsākt cīņu UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā. Vakar ventspilnieki savā laukumā ar 2:0 pārspēja Vikingur komandu no Fēru salām, sperot soli pretī iekļūšanai otrajā kārtā. Abus vārtus guva Ģirts Karlsons, turpinot savu ļoti rezultatīvo sezonu.

Ventspilnieku rindās šajā spēlē debitēja jaunpienācējs Aleksejs Aleksejevs. Tieši pēc šī krievu uzbrūkošā pussarga precīzās piespēles Ģirts Karlsons spēles piektajā minūtē atklāja rezultātu, izdarot spēcīgu un precīzu raidījumu vārtos ar galvu. Ventspilnieki izteikti presingoja, cieši sedzot pretinieku spēlētājus un neļaujot viņiem veidot uzbrukumus, bet paši atbildēja ar labiem prettriecieniem un īsām, precīzām saspēlēm. Tomēr 17.minūtē arī visiem padevās pirmais bīstamais uzbrukums un sitiens, kuru Maksims Uvarenko atvairīja ar grūtībām.

Mājiniekiem izdevās rezultātu dubultot 20.minūtē, tomēr Alana Siņeļņikova vārtu guvums netika ieskaitīts apšaubāma pārkāpuma dēļ. Taču otros vārtus laukuma saimnieki tomēr guva. Tas notika 37.minūtē, kad labu sitienu izdarīja Aleksejevs, taču viņa raidītā bumba atsitās pret vārtu stabu. Tā gan laimīgi atlēca tieši Karlsona priekšā, kurš bija nepiesegts un netraucēti to ieraidīja tukšos vārtos.

Otrajā puslaikā ventspilnieku temps bija mazinājies, turklāt viesi aizsardzībā spēlēja daudz labāk nekā pirmajā daļā. Arī vairākus bīstamus prtuzbrukumus izveidoja. Ventspils futbolistiem izdevību bija mazāk nekā pirmajā puslaikā, taču ne mazāk bīstamas. Divas reizes lieliskas iespējas bija Karlsonam.

Atbildes spēle notiks pēc nedēļas Leirvīkā. Ventspilnieki var pat zaudēt ar vienu vārtu starpību, taču, ja izdosies gūt vienus vārtus, tad Vikingur būs jāatbild jau ar trim vārtiem, lai tiktu tālāk. Šī pāra uzvarētājs otrajā kārtā visticamāk tiksies ar titulēto Skotijas klubu Aberdeen.