FK Ventspils futbolisti trešdienas vakarā izcīnīja uzvaru dramatiskā Latvijas kausa izcīņas finālspēlē, pēcspēles 11 m sitienu sērijā pārspējo Riga FC vienību. Šī ir septītā reize vēsturē, kad ventspilnieki izcīna kausu un pirmā pēdējo četru gadu laikā.

Spēle iesākās līdzvērtīgi, tomēr Riga futbolistiem jau pirmajās minūtēs bija iespēja atklāt šīs cīņas rezultātu, bet vārti tā arī netika gūti. Kopumā pirmais puslaiks aizritēja bez daudz vārtu gūšanas iespējām, bet 17.minūtē Ventspils komandai bija bīstams soda sitiens. Tomēr arī šī iespēja palika neizmantota.

Šīs cīņas 52.minūtē Riga bija divas lieliskas iespējas atklāt rezultātu – vispirms viltīgu sitienu no tālas distances izpildīja Oļegs Laizāns, pārsteidzot Ventspils vārtsargu Andreju Pavlovu, turklāt arī brīdi vēlāk pēc stūra sitiena vēlreiz glāba ventspilnieku vārtsargs.

Savukārt uzreiz pēc tam pretuzbrukumā rezultātu atklāja Ventspils, kad ātrā skrējienā izcēlās Ajeguns, kurš vārtus guva mača 54.minūtē. Tiesa, pāris minūtes vēlāk ventspilniekus pēc Laizāna bīstama sitiena vēlreiz glāba Pavlovs.

Iniciatīva bija pārgājusi Riga pusē, kas centās atspēlēties, turklāt tas arī diezgan ātri vainagojās panākumiem, kad 62.minūtē pēc centrējuma soda laukumā izcēlās Šabala. Arī pamatlaika turpinājumā lielāka kontrole piederēja rīdziniekiem, tomēr to pārvērst vārtu guvumā neizdevās, tāpēc duelis turpinājās pagarinājumā.

Arī pagarinājumā iniciatīva piederēja Riga vienībai, kas turklāt pēc teicamas saspēles 102.minūtē izvirzījās vadībā – lielisku Hizira Apajeva piespēli soda laukumā izmantoja Punculs.

Pēc šāda pavērsiena Ventspils komandai vairs nebija, kur atkāpties, tāpēc tai atlikušajā laikā bija jāgūst vismaz vieni vārti. Kurzemes komanda centās radīt spiedienu, turklāt tas vainagojās panākumiem 114.minūtē, kad skaistu un precīzu sitienu vārtu devītniekā izdarīja Vaskovs.

Pagarinājuma turpinājumā neviena no komandām vārtus vairs neguva, tāpēc Latvijas kausa ieguvējs bija jānoskaidro 11 metru sitienu sērijā. Tajā vispirms ventspilnieks Eduards Tīdenbergs nebija precīzs, kamēr Šabala sita precīzi, panākdams 1:0 par labu rīdziniekiem. Otrajā sērijā kurzemnieku labā precīzs bija Ajeguns, kamēr Vitālija Smirnovs raidījumu atvairīja Pavlovs, bet trešajā sērijā Vitālijs Rečickis un Laizāns bija precīzi.

Līdz ar to pēc trim sērijām rezultāts bija neizšķirts 2:2. Pēcāk pieredzējušais ventspilnieku uzbrucējs Ģirts Karlsons bija precīzs, turklāt to pašu paveica arī pretinieku spēlētājs Antons Kurakins. Piektajā sērijā Aleksejs Aleksejevs sita vārtiem secen, tomēr Ventspili pēc Apejeva sitiena glāba Pavlovs.

Tikmēr sestajā sitienu sērijā precīzi bija Jurijs Žigajevs un Oļegs Timofejevs, bet nākamajā sērijā trāpīja arī Antons Jemeļins un Ivans Jeņins. Astotajā sērijā ventspilnieku futbolists Ņikita Koļesovs bija precīzs, kamēr mājinieku futbolista Antonija Černomordija sitienu atvairīja Pavlovs.

Līdz ar to 11 metru sitienu sērijā ar 6:5 uzvarēja Ventspils.

Autors: Ventspilnieks.lv/LETA / Evija Trifanova/LETA