Gulbja atgriešanās spēlē BK Ventspils astoņu vīru sastāvā pieveic LU

1327
Autors: BK Ventspils
Autors: BK Ventspils

Neskatoties uz pamatīgajiem robiem sastāvā, BK Ventspils basketbolisti izcīnījuši kārtējo pārliecinošo uzvaru Latvijas Basketbola līgā, šoreiz savā laukumā ar 91:72 pārspējot LU vienību.

Šajā spēlē pēc četru mēnešu ilga savainojuma ārstēšanas laukumā beidzot devās Māris Gulbis. Fani ar sajūsmu sagaidīja Gulbi, par prieku viņam nodziedot fragmentu no Igo izpildītās dziesmas Atgriešanās.

Ventspilnieki šovakar laukumā devās astoņu vīru sastāvā. Spēlei pieteikti bija deviņi spēlētāji, tomēr Kristaps Janičenoks, kurš kopā ar komandu iesildījās, laukumā nedevās. Savukārt neliela atpūta šodien iedota bija arī Artim Atem, kurš spēli noskatījās skatītāju rindās kopā ar savainotiem Mbodžu, Gražuli un Lomažu.

Spēles sākumā bezkaislīgs bija ventspilnieks Toms Leimanis, viņa visi raidītie pieci tālmetieni arī sasniedza mērķi, kas sagādāja lielas problēmas LU komandai. Leimanis visā spēlē kopā izmeta deviņus (!) trīspunktniekus, līdz ar to kļūstot arī par spēles rezultatīvāko spēlētāju ventspilnieku rindās. Pirmās ceturtdaļa noslēdzas ar pārliecinošu BK Ventspils vadību 28:11.

Otrā ceturtdaļa pagāja Gulbja zīmē, kurš sekmīgs no tālās līnijas, arī pustālie sasniedz mērķi, kā arī Gulbis nodemonstrē caurgājienu. Vienubrīd mājinieku pārsvars sasniedza graujošu rezultātu – 47:19! Tomēr studenti nepadevās tik viegli un pamazām atspēlējās, vienubrīd pietuvojoties līdz 16 punktu starpībai. Taču tuvāk mājinieki sev laist neatļāvās. Viss otrais puslaiks aizritēja stabilā pārsvarā un galarezultātā izcīnīta uzvara ar 19 punktu pārsvaru.

Leimanis guva kopumā 18 punktus, Kempbela un Dīna rēķinā pa 16 punktiem, bet Gulbis un Zeļonis sakrāja pa 12 punktiem.

Nākamo spēli ventspilnieki aizvadīs trešdien, kad viesos Polijā spēlēs ar Rosa Radom FIBA Čempionu līgas turnīrā.