Svarcēlāja Rebeka Koha ceturtdien ASV izcīnīja bronzu pasaules čempionātā un kļuva par pirmo Latvijas sievieti, kura pieaugušo planētas meistarsacīkstēs tikusi pie godalgas. Svara kategorijā līdz 58 kilogramiem Koha summā pacēla 222 kilogramus.

Raušanā Kohai veiksmīgi bija visi trīs mēģinājumi, smagākajā no tiem paceļot 101 kilogramu, kas ir jauns sportistes rekords. Savukārt grūšanā Latvijas pārstāve tika galā ar 121 kilogramus smagu stieni, turklāt arī šajā disciplīnā viņa sekmīgi veica visus trīs mēģinājumus.

Raušanā Koha tika arī pie mazās bronzas medaļas, kamēr grūšanā viņai piektais rezultāts.

Tikmēr zelta medaļu šajā svara kategorijā izcīnīja Hsinčuna Kuo no Taivānas, kura summā tika galā ar 240 kilogramiem, bet pie sudraba ar 225 kilogramiem tika taizemiete Sukanja Srisurata.

Pašlaik 19 gadus vecā Koha oktobrī trešo gadu pēc kārtas triumfēja Eiropas junioru čempionātā.

Kohai ir ļoti daudz medaļu jaunatnes un junioru vecumā, tomēr šogad viņa otro reizi tika pie godalgas arī Eiropas čempionātā pieaugušajiem, kur aprīlī izcīnīja sudrabu, pievienojot to pērn gūtajai bronzai. Tāpat viņa pērn bija ceturtā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Pasaules čempionātā vīriešu konkurencē startēs arī Artūrs Plēsnieks, kurš nākamās nedēļas ievadā sacentīsies svarā līdz 105 kilogramiem.

Šajā pasaules čempionātā nepiedalās deviņas valstis, kas uz gadu diskvalificētas par dopinga pārkāpumiem – Krievija, Ķīna, Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Moldova, Kazahstāna, Turcija un Ukraina.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: EPA-LETA