Trešdien notikušajā Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā noskaidrojās, ka atkal gaidāms Kurzemes derbijs – FK Ventspils tiksies ar FK Liepāja/Mogo. Šī būs jau ceturtā sezona pēc kārtas, kad ceturtdaļfinālā tiksies šīs abas komandas.

Iepriekš pirmajās divās reizēs pārāki dueļos bija ventspilnieki, kamēr pagājušajā sezonā uzvaru svinēja liepājnieki.

Ceturtdaļfināli notiks 5.augustā, turklāt sava lauka priekšrocības būs FK Liepāja/Mogo, kas nozīmē, ka ventspilniekiem jāspēlē izbraukumā.

Abas komandas šosezon ir piedzīvojušas būtiskas pārmaiņas, bet īpaši tās skārušas Ventspils kluba rindas, kurās nomainījies gan vadītājs, gan galvenais treneris, daudz spēlētāju un līdz ar to arī spēles zīmējums. Pēc lieliski iesāktās sezonas ventspilnieki piedzīvojuši jau trīs zaudējumus pēc kārtas un turnīra tabulā noslīdējuši uz piekto vietu.

Virslīgas čempionātā Ventspils uzņēma liepājniekus savā laukumā sezonas sākumā aprīļa vidū vēl uz mākslīgā seguma laukuma. Spēle noslēdzās 1:1. Pēc tam maija beigās Ventspils klubs viesos sagrāva liepājniekus ar 4:1. Šī spēle ir īpaši atmiņā divu iemeslu dēļ: ventspilnieki spēlēja skaitliskajā mazākumā pēc Ņikitas Koļesova noraidījuma, bet Adeleke Akinjemi guva trīs vārrtus jeb hat-trick, turklāt divas reizes bumbu raidot mājinieku vārtos jau esot skaitliskajā mazākumā.

Pusfināla pāru izloze paredzēta 9.augustā.

Pašreizējā Latvijas kausa trofejas īpašniece ir FK Liepāja/Mogo komanda, kas finālā pērnajā oktobrī uzvarēja Riga FC futbolistus.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA