Šovasar norit autoceļa Zlēkas-Piltene rekonstrukcijas darbi, bet nākamvasar pilnībā tiks pārbūvēts autoceļš Ventspils-Kuldīga-Saldus posmā no Ventspils līdz Piltenei vairāk nekā 20 kilometru garumā. To trešdien vizītes laikā Ventspils novadā pavēstīja satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Reģionālā ceļa posms no Ventspils līdz Piltenei būs viens no pēdējiem, kas tiks pārbūvēts pateicoties šī perioda Eiropas Savienības fondu finansējumam, darbi tiks līdzfinansēti no ERAF līdzekļiem, skaidroja ministrs.

“Šīs ir vēl viens atgādinājums, ka Latvijai ir jādomā par ilgtspējīgu finansējumu ceļu tīklam no valsts budžeta. Mums ir jāskatās Autoceļu fonda atjaunošanas virzienā,” norādīja Augulis.

“Ir jādomā arī par savlaicīgu seguma atjaunošanu asfaltētajiem ceļiem. Patlaban to spējam nodrošināt tikai tajos posmos, kas atjaunoti ar ES līdzfinansējumu, bet ja vēlamies, lai ceļi kalpo maksimāli ilgi bez atkārtotas pārbūves, kas maksā ļoti dārgi, būtu jāparedz nauda virskārtas atjaunošanai arī citos posmos. Savlaicīga ceļu uzturēšana atmaksājas,” klāstīja ministrs.

Melnais segums ceļa posmā no Ventspils līdz Piltenei tika uzklāts 1970.gadā un kopš tā laika 2004. un 2006. gadā asfalts atjaunots tikai trīs posmos nepilna kilometra garumā. Līdz ar to ceļa vidējais vecums ir 30 gadu, tā tehniskais stāvoklis ir neapmierinošs. Šāda 30 gadus veca autoceļa pārbūve izmaksā ļoti dārgi – ap 13 miljoniem eiro, tā skaidroja VAS Latvijas Valsts ceļi.

Šovasar uz valsts vietējās nozīmes ceļa Zlēkas-Piltene vietējo autoceļu sakārtošanas programmas ietvaros vairāk nekā 10 km garumā (4,16.km līdz 14,73.km) tiek veikta grants seguma sakārtošana un sagatavošana dubultai virsmas apstrādei. Šajā posmā mitrajās, siltajās ziemās un pavasaros transporta ietekmē strauji veidojās satiksmei bīstamas bedres. Tagad grants ceļš ir pastiprināts, sakārtota ūdens atvade, iztīrīti grāvji un caurtekas. Pēc dubultās virsmas apstrādes ceļa posms iegūs melnu segumu, tomēr nebūs ceļa nestspēja nebūs tāda kā asfaltbetona ceļam. Taču tas neputēs un būs daudz komfortablāks.

Darbus šajā posmā veic SIA Ostas celtnieks, to līgumcena ir 1,26 miljoni eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Būvdarbus plānots pabeigt vasaras beigās.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: VAS Latvijas Valsts ceļi