Palameika ar pirmo metienu finālā, Ozoliņa paliek 14.vietā

1297

Latvijas rekordiste un viena no sezonas līderēm šķēpmešanā pasaulē Madara Palameika sekmīgi pārvarēja Riodežaneiro vasaras olimpisko spēļu kvalifikāciju, savukārt kvalifikācijas barjera par augstu bija otrai Ventspils sportistei Sintai Ozoliņai, kas finālsacensībām nekvalificējās.

Kvalifikācijas normatīvs bija 63,00 metri. Palameika jau pirmajā mēģinājumā sekmīgi pārvarēja šo robežu ar rezultātu 63,03 metri un automātiski kvalificējās finālsacensībām.

Krietni grūtāk savā kvalifikācijas grupā klājās Ozoliņai. Viņa savā labākajā mēģinājumā sasniedza rezultātu 60,92 metri, tāpēc nācās gaidīt, kā noslēgsies sacensības B grupā. Tomēr piecām šķēpmetējām izdevās pārspēt Ozoliņas rezultātu, atstājot latvieti aiz finālistu pulka. Finālā tika 12 labākās, bet Ozoliņa olimpiskās spēles noslēdza 14.vietā. Līdz finālam viņai pietrūka 71 centimetrs.

Finālsacensības notiks ceturtdien jeb naktī uz piektdienu pēc Latvijas laika. Savukārt šovakar uz starta kvalifikācijā izies abi mūsu šķēpraiži – Zigismunds Sirmais un Ventspils sportists Rolands Štrobinders.