Sestdien Ventspils basketbolisti aizvadīs kārtējo spēli Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionātā, kad viesos tiksies ar Barons kvartāls vienību.

Šī būs abu komandu trešā tikšanās šosezon. Vienā spēlē ventspilnieki bija pārāki (savā laukumā ar 95:74), bet pagājušā gada oktobra izskaņā viesos ventspilnieki zaudēja ar 62:66, piedzīvojot pirmo no diviem zaudējumiem LBL čempionātā šosezon vispār. Toreiz spēlē nopietnu traumu guva Andrejs Gražulis. Pēc šīs spēles BK Ventspils cēla nepatiku pret Barons kvartāls mājas spēļu vietu – Daugavas Centrālo sporta namu. Tagad, lai spēles laukums atbilstu visiem FIBA noteikumiem, rīdzinieki spēles aizvada Jelgavā.

Ventspilniekiem šā brīža pirmā vieta turnīra tabulā ir ļoti pārliecinoša, taču atslābt nedrīkst ne mirkli. Pirmkārt tāpēc, ka uzvarēt baronus ir principa lieta. Otrkārt – pirmā vieta vēl nav garantēta. Lai uzvarētu regulārajā sezonā, BK Ventspils atlikušajos deviņos mačos ir jāizcīna sešas uzvaras.

Pavisam citi uzdevumi risināmi pretiniekam. Šobrīd Barons kvartāls ar 11 uzvarām 21 spēlē turnīra tabulā ieņem piekto vietu, taču tikpat panākumu ir arī Liepāja/Triobet un Jūrmala/Fēnikss. Visticamāk, ka starp šīm trim komandām arī notiks izšķirošā cīņa par vietu sešiniekā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: BK Ventspils