Atliek Lemberga krimināllietas skatīšanu

1513

Rīgas apgabaltiesa piektdien līdz 17.martam atlika Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietas skatīšanu.

Tiesas pārstāvis Raimonds Ločmelis skaidroja, ka advokāts Jānis Rozenbergs piektdien bija aizņemts digitālās televīzijas krimināllietā un viņa aizstāvamais Ansis Sormulis nepiekrita lietas izskatīšanai bez sava aizstāvja klātbūtnes.

Jau ziņots, ka tiesa turpina uzklausīt Lemberga liecības. Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem. Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.

Autors: LETA / Foto: Evija Trifanova/LETA