Šajā nedēļas nogalē Turkmenistānas pilsētā Ašhabatā savus startus sezonas atbildīgākajās un svarīgākajās sacensībās – pasaules čempionātā – aizvadīs Ventspils sporta lepnums – svarcēlāji Rebeka Koha, Artūrs Plēsnieks, Ritvars Suharevs un Vadims Koževņikovs treneru Eduarda Andruškēviča un Viktora Ščerbatiha vadībā.

Kā pirmā uz starta izies mūsu titulētā jaunā svarcēlāja Rebeka Koha. Sportiste, kuras rēķinā ir jau lielākā daļa iespējamie tituli, startēs svara kategorijā līdz 59 kilogramiem un kā pirmā no ventspilniekiem izies uz starta. Viņas dalība pasaules čempionātā notiks svētdien, 4.novembrī, plkst.14.25 pēc Latvijas laika. 20 gadus jaunā sportiste pērn pasaules čempionātā pieaugušo konkurencē debijas reizē izcīnīja bronzas medaļu. Tagad viņas mērķis ir spert soli uz priekšu. Šogad viņa kļuva par divkārtēju pasaules junioru čempioni, bet šoruden viņa ceturto gadu gadu pēc kārtas, un pēdējo reizi jaunietes vecumā, kļuva par Eiropas junioru čempioni.

Dienu vēlāk uz starta izies Suharevs, viņš startēs svara kategorijā līdz 81 kilogramam. Nupat Eiropas junioru čempionātā Suharevs izcīnīja sudraba medaļu, tikai par vienu kilogramu atpaliekot no uzvarētāja. Taču galvenais fakts bija tas, ka ventspilnieks ir lieliskā formā, jo sacensībās sasniedza jaunus personiskos rekordus, summā paceļot 360 kilogramus. Suharevs startēs pirmdien, 5.novembrī, plkst.9 pēc Latvijas laika.

Svara kategorijā līdz 96 kilogramiem uz starta izies Koževņikovs. Viņam starts gaidāms 7.novembrī plkst.9 pēc Latvijas laika.

Savukārt kā pēdējais startēs Artūrs Plēsnieks, kurš šogad atkal ārstēja savainojumu, taču mērķtiecīgi gatavojās pasaules čempionātam. 26 gadus vecais sportists 2016.gadā pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļu, bet pagājušajā gadā kļuva par pasaules vicečempionu. Tātad, trūkst tikai pasaules čempiona tituls. Viņam starts paredzēts piektdien, 9.novembrī, plkst.11.25 pēc Latvijas laika.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: AFP-LETA