“Man grūti iedomāties, ka Latvijas tauta vēlētos redzēt kā savus līderus tādus politiķus, kādus “oligarhu sarunās” ieraugām Aivaru Lembergu un citus iesaistītos. Domāju, ka viņu laikam politikā ir jābeidzas,” intervijā Latvijas Avīzei saka žurnāla Ir galvenā redaktore Nellija Ločmele, kas turpina publiskot tā dēvētās Rīdzenes sarunas.

Uz norādi, ka divi no trim oligarhiem – Ainars Šlesers un Andris Šķēle ir nogājuši no politiskās skatuves, palicis tikai smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, N.Ločmele saka: “Daži sarunās iesaistītie personāži tiešām ir nogājuši no politiskās skatuves, bet daudzi citi joprojām ir ļoti ietekmīgi. Tieši tāpēc ir svarīgi atklāt sarunu saturu – vēlētājiem ir tiesības redzēt, kādā veidā un kādiem mērķiem šie cilvēki izmanto viņiem uzticēto varu. Turklāt arī tie, kas vairs nav politikā, ir aktīvi Latvijas biznesā un viņu acīmredzamā nesodāmības apziņa grauj ticību godīgas politikas iespējamībai. Sarunas nav tik sena pagātne, lai mums nebūtu pamata bažām, ka līdzīgi varas mehānismi turpina darboties arī šodien – tikai atklājot šo varas virtuvi pagātnē, mēs varam iemācīties to atpazīt un nepieļaut nākotnē.”

Pēc N.Ločemeles domām, “valsts amati ir jāatstāj personām, kuru reputāciju ir aptraipījuši vai nu sarunās izskanējušie fakti, vai arī meli, ko šīs amatpersonas tagad ir paudušas savos komentāros par sarunām”. “Uzskatu, ka godīgums, atbildīgums un darbs sabiedrības, nevis savtīgās interesēs ir būtiskas vērtības, kas mums jāpieprasa no politiķiem un amatpersonām,” saka N.Ločmele.

Viņa uzsver, ka sarunas ir pilnīgi autentiskas. “Varu apliecināt – pirms sarunu publicēšanas Ir pārliecinājās par to autentiskumu. Visas Ir publicētās sarunas tiešām ir notikušas un to saturs ir atspoguļots patiesi. Nepieciešamības gadījumā Ir spēs to pierādīt tiesā. Varu apliecināt, ka sarunu dalībnieki ir teikuši katru vārdu, kas ir publicēts. Visi, kas apgalvo, ka sarunas ir piepušķotas vai apzināti sagrozītas, melo.”

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA