Jau desmit gadus ir spēkā smagos noziegumos apsūdzētajam Aivaram Lembergam tiesas piemērotais drošības līdzeklis – liegums pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumus. Tieši tikpat ilgu laiku kā Lembergs, tā valsts amatpersonas šo lēmumu  ignorē. Tā vietā, lai politiskā līmenī nodrošinātu tiesas lēmuma izpildi, pašvaldības darbu uzraugošais ministrs Kaspars Gerhards, būdams gana labi informēts par patieso varas centru, “brauc vizītē ne jau uz Ventspili, bet gan pie Lemberga, pēc būtības klanīties un apliecināt savu padevību kā tādos viduslaikos”. Šādu viedokli pauž bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietniece Juta Strīķe.

Jau ziņojām, ka piektdien Gerharda vizītes mērķis Ventspilī bija iepazīšanās ar plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu novēršanas darbiem, taču Lembergs savā tā dēvētajā iknedēļas preses konferencē jau iepriekš noteica savu ministra vizītes dienaskārtību: runāt par pašvaldības reformas un izglītības reformas apspriešanu un citiem jautājumiem.

“Tas, ka vienas nelielas Latvijas pilsētas pašvaldības atstādināts vadītājs var noteikt par kādiem jautājumiem ministram vizītē Ventspilī ir jārunā, un par kādiem nav, atsauc atmiņā Rīdzenes sarunas, kurās tika spriests, ka Lembergam ir iespēja dabūt sev divus atbildīgākos amatus valstī, “uztaisīt prezidentu un premjeru”. Un tagad, manuprāt, tas ir noticis, – ja lieto Rīdzenes sarunu retoriku – Lembergam pieder un viņš komandē premjerministru un valsts prezidentu. Personīgi man nav šaubu, ka gan Māris Kučinskis, gan Raimonds Vējonis danco pēc Lemberga stabules. Protams, šāds stāvoklis ir antikonstitucionāls un līdzinās feodālismam vai mafiozai struktūrai, bet kam gan citam līdzinās sagrābta jeb nozagta valsts? Nešaubos, ka visi oficiozi to noliegs, taču cilvēki paši redz, ka premjers neko nevar pateikt vienam pustiesātam, no amata atstādinātam pašvaldības darbonim, bet otrādi gan var,” norāda Strīķe.

Pēc Strīķes domām, Lemberga ietekme valsts līmeņa politisku lēmumu pieņemšanā ir iespējama tikai pateicoties valdošo partiju un valsts augstāko amatpersonu “acu pievēršanai” uz A.Lembergam tiesas noteiktā drošības līdzekļa pārkāpumiem.

“Tautai jābūt pietiekoši gudrai, lai par spīti politiskās propagandas meliem izraudzītu Saeimas vēlēšanās varu, kas nodrošinās likumību un kārtību, un līdz ar to ekonomisko uzplaukumu un labklājību,” pauž Strīķe.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA