Šis ir svētku laiks, kurā tā vien gribas nolikt malā ikdienas steigu un raizes, gribas vienkārši svinēt – gādāt un dāvināt, saņemt dāvanas un priecāties par tām. Vienkārši pasēdēt ar savējiem pie eglītes. Vienkārši saņemt to brīžiem netveramo sajūtu, ka esi kādam vajadzīgs. Un tieši tas ir pats svarīgākais – apziņa, ka kaut kur pasaulē, tālākā vai tuvākā, ir cilvēki, kam svarīgs jau tikai tas fakts, ka tu esi. Ka esam mēs.

Šis gads ir bijis trauksmains. Visdažādākajās nozīmēs. Gan “vienkāršo cilvēku”, gan mūsu amatvīru, gan pilsētas un valsts dzīvē. Taču – lai kā arī gājis – gada beidzamajās dienās varam sev ar pilnu pārliecību teikt: labais tomēr ir bijis vairāk. Vai, protams, tā vismaz gribētos domāt. Un diezin vai šie mums visiem tik retie svētku mirkļi būtu tie, kuros pieminēt neglītumus, netikumus, pārestības un pāridarījumus. Gluži kā sendienās, kad olimpisko spēļu laikā tika pārtraukti kari, gribētos, lai šos Ziemassvētkus un Jauno gadu sagaidot rimtos arī mums tik pierastie publiskie ķīviņi, matu skaldīšanas un vainīgo meklēšanas. Sagādāsim viens otram priecīgus un mīļus svētkus, sniegsim roku un ieskatīsimies acīs. Mācīsimies ne tikai runāt, bet arī uzklausīt, ne tikai teikt runas, bet arī sarunāties.

Ventspilnieks.lv novēl saviem lasītājiem, ventspilniekiem un visiem citiem pacietību. Pacietību meklēt, pacietību redzēt, pacietību saprast un pacietību vērtēt. Tad Jaunajā gadā mums izdosies pieņemt pārdomātus un dzīves nobriedušus lēmumus, realizēt savus sapņus un mērķus, sasniegt tos horizontus, aiz kuriem, iespējams, slēpjas mūsu cerētās uzvaras. Tikai pacietīgs cilvēks, meklējot, redzot, saprotot un vērtējot, var jebkurā situācijā, soli pa solim, nonākt pie labākā rezultāta. Neko nedarot ātrās dusmās vai uz spējām emocijām balstīts.

Patiesi būtiskas cilvēka dzīvē ir tikai četras lietas: sirdsmiers, sapņi, tuvie cilvēki, drošība par nākotni. Ja tas viss ir, tad viss pārējais nokārtosies pats no sevis. Tāpēc Ventspilnieks.lv vēl, lai ikviena jaunā gada diena nes kādu mirkli sirdspriekam, rod idejas un darba sparu savu sapņu realizācijai, dod līdzcilvēku atbalstu un stipro plecu. Un, protams, lai vienmēr atrodas brīvs brīdis sev un saviem tuvajiem!

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA