Lielāks progress valdības veidošanas sarunās varētu būt janvāra sākumā, atzīst partiju pārstāvji.

Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars sacīja, ka šajās brīvdienās oficiālu partiju sarunu nav bijis. Viņš prognozēja, ka lielāks progress sarunās varētu būt janvāra sākumā, kad atsāksies oficiālas konsultācijas.

Savukārt Attīstībai/Par! līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts norādīja, ka formālas sarunas starp partijām pagaidām nav ieplānotas, un, visticamāk, tādas varētu notikt uzreiz pēc Jaungada brīvdienām.

Tomēr neoficiālas konsultācijas starp politiķiem turpinās arī svētku laikā, atzina Pavļuts. Nekādu būtisku jaunu pavērsienu gan neesot, vien turpinoties mērķtiecīgi centieni vienoties par galīgo valdības formātu Jaunās Vienotības vadībā, viņš teica.

“Kā izskanēja piektdien, ir dots papilu laiks. Ja nebūtu partijas KPV LV soļi attiecībā uz atsevišķu personāliju izvirzīšanu, valdība, visticamāk, būtu jau uzskatāma par izveidotu. Tomēr saskārāmies ar zināmiem šķēršļiem un jātiek skaidrībā, kā tikt uz priekšu,” uzsvēra Pavļuts. “Ir stingrs 50 balsu kodols un tas ir lielisks pamats, uz kā tālāk būvēt.”

Viņam arī neesot informācijas, ka ceturtdien vai piektdien būtu plānotas kādas partiju tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

Savukārt Jaunās konservatīvās partijas līderis Jānis Bordāns izteikumos bija ļoti īss, norādot, ka būtisku jaunumu nav. Iepriekš viņš teica, ka pie oficiāla sarunu galda partijas varētu sēsties 2019.gada pirmajās dienās.

Tikmēr KPV LV politiķis Aldis Gobzems sacīja, ka šobrīd ir Ziemassvētki, tādēļ par politiku esot jārunā ceturtdien, nevis šajās brīvdienās. Jaunās Vienotības politiķis Arvils Ašeradens iepriekš teica, ka partiju konsultācijas par valdības veidošanu atsāksies pēc Ziemassvētkiem.

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien vēl nenominēja nākamo Ministru prezidenta amata kandidātu, dodot partijām papildu laiku mēģināt rast kopsaucējus. Kā pēc tikšanās ar Jaunās Vienotības politiķi Krišjāni Kariņu žurnālistiem norādīja Vējonis, iepriekšējās nedēļās viņš ticies ar politiskajiem spēkiem. Sarunu laikā partijas bija izteikušas gatavību mēģināt vienoties par vienu kandidātu, izskanot Kariņa vārdam.

“Līdz galam tas gan vēl nav izdevies,” secināja Vējonis, norādot, ka tāpēc partijām būtu jāturpina savstarpējās sarunas, mēģinot rast kopsaucējus, tam izmantojot Ziemassvētku laiku. Vējonis akcentēja, ka ar partijām viņš plāno tikties pēc Ziemassvētkiem, tikšanās laikā apspriežot politisko spēku savstarpējās sarunās panākto progresu.

Partijai KPV LV uzturot nemainīgu pozīciju attiecībā uz politiķa Gobzema virzīšanu iekšlietu ministra amatam, pret ko iebildis partiju atbalstītais premjera amata kandidāts Kariņš, potenciālajai valdībai pagaidām ir 50 balsu atbalsts.

Pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Kariņš žurnālistiem sacīja, ka pašlaik ir izveidojies topošās valdības kodols ar 50 balsīm parlamentā – partiju apvienība Jaunā Vienotība, apvienība Attīstībai/Par!, Jaunā konservatīvā partija un nacionālā apvienība.

Autors: LETA / Foto: LETA