Aicina pieteikties profesora Andra Klausa stipendijai

1348

2014. gadā Ventspils augstskolā tika izveidota profesora Andra Klausa stipendija, godinot bijušā profesora piemiņu. Turpinot aizsākto tradīciju, ikvienam Ventspils augstskolas studentam arī šogad ir iespējams pieteikties šai stipendijai līdz 8.decembrim. Stipendijas mecenāts ir augstskolas absolvents Mārtiņš Lauva.

Andris Klauss (1941–2004) bija ekonomisko zinātņu doktors, asociēts profesors un Ventspils Augstskolas Ekonomikas un pārvaldības fakultātes Pārvaldības katedras vadītājs, kā arī Ventspils Augstskolas Senāta priekšsēdētājs. Docētāja darba 38 gados Andra Klausa zinātniskā un praktiskā darba pieredze bagātinājusi tūkstošiem studentu, ļaujot daudziem ieņemt augstus un atbildīgus amatus.

Pirmo profesora Andra Klausa stipendiju saņēma VeA Tulkošanas studiju fakultātes studente Krista Papēde, bet pagājušajā gadā stipendiju ieguva Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studente Elīna Stūre.

Stipendijas mērķis ir veicināt VeA studentu aktivitāti dažādās darbības sfērās – gan akadēmiskajā darbībā, gan pētniecībā, gan sabiedriskajā darbā.

Stipendijai saņemšanai ir tiesīgs pretendēt sekmīgs Ventspils augstskolas students, kurš ir izpildījis visas akadēmiskās saistības.

Stipendijas apmērs ir 1500 eiro. Stipendijas ieguvējs tiks paziņots 15.decembrī pasākumā Ventspils augstskolas Gada balva.