Latvijas Zvērinātu advokātu padome otrdien sasauktajā sēdē skatīja jautājumu par smagos noziegumos apsūdzētā un Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pildīšanā ierobežotā Aivara Lemberga bijušā advokāta Raimonda Krastiņa darbības apturēšanu advokatūrā un apmierināja viņa lūgumu, aģentūrai LETA apliecināja Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Kā ziņots, Lemberga nu jau bijušais aizstāvis jūnijā negaidīti paziņoja, ka izstājas no Lemberga aizstāvības komandas, turklāt aptur arī savu advokāta darbību pilnībā. Viņš šādu pēkšņu soli skaidroja ar veselības problēmām.

Rozenbergs gan neatklāja, kāpēc Krastiņš vēlējies apturēt savu darbību advokatūrā. Viņš skaidroja vien to, ka advokāta darbību var apturēt dažādu iemeslu dēļ, piemēram, kad sāktas studijas ārzemēs, veselības stāvokļa, ģimenes stāvokļa vai citu iemeslu dēļ. Esot arī gadījumi, kad advokāta darbību ir obligāti nepieciešams apturēt, piemēram, kļūstot par amatpersonu. Noliekot amatpersonas pilnvaras, izveseļojoties vai atgriežoties Latvijā, šie cilvēki var atjaunot darbību, padome pieņemot attiecīgu lēmumu.

Pats Lembergs pēc sava advokāta paziņojuma apgalvoja: Krastiņa lēmums esot saistīts ar to, ka tiesas debatēs prokurors Juris Juriss uz Krastiņu esot izdarījis morālu spiedienu un psiholoģisko teroru. Savukārt apsūdzības puse uzsvēra, ka Krastiņš vilcinājis tiesvedību, un arī saistībā ar Krastiņa izstāšanos no lietas tiesas process varot vēl vairāk ieilgt.

Tiesa toreiz noteica, ka Lembergam līdz 31.jūlijam jāatrod jauns aizstāvis Krastiņa vietā, taču 19.augustā notikušajā sēdē Lembergs sūdzējās, ka viņam tādu nav iespējams atrast, jo neviens nevēlas uzņemties aizstāvību pārāk intensīvā tiesas sēžu grafika dēļ. Tiesa Lemberga sūdzības īsti neņēma vērā un deva divas dienas laika, lai viņš atrastu sev jaunu aizstāvi, citādi tiesa lems par valsts apmaksāta advokāta piešķiršanu Lembergam.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Reinis Inkēns, Saeima