Aizvadītajā svētdienā Ventspilī, Zvaigžņu ielā, policisti apturēja kādu auto, pie kura stūres atradās iereibis vīrietis, bet automašīnas salonā atradās divi mazgadīgi bērni, turklāt vīrietim par dzeršanu tobrīd jau bija atņemtas autovadītāja tiesības, ceturtdien atklāja Valsts policijas Kurzemes reģionālā pārvalde.

Pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova pastāstīja portālam Ventspilnieks.lv, ka tas noticis svētdien, 27. jūnijā, plkst. 11.30 Zvaigžņu ielā. Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas apturēja automašīnu Ford un konstatēja, ka vīrietis to vadījis, būdams 1,37 promiļu reibumā. Turklāt viņš to darījis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām – tās tobrīd jau bija policijas atņemtas.

Vīrietis automašīnā nebija viens – vēl bija arī divi viņa mazgadīgie bērni. Šajā gadījumā par transportlīdzekļa vadīšanu bez tiesībām un, atrodoties alkohola reibumā, ir uzsākts kriminālprocess, taču par bērna uzraudzīšanu, atrodoties alkohola ietekmē, ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par bērna uzraudzīšanu, atrodoties alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, kas var ierobežot spējas nodrošināt bērna drošību un aizsardzību no iespējamiem bērna dzīvības un veselības apdraudējumiem, ja to izdarījusi persona, kura atbildīga par bērna uzraudzību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro.

01.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com