Arī šodien 28 km rādiusā ap Ventspili noteikts gaisa telpas izmantošanas ierobežojums

516

Pirmdien, 12.augustā, laikā no plkst.10 līdz 13 tiek ierobežota lidojumu zona virs Ventspils un novada Westrider militāro gaisa kuģu mācību laikā Ventspils novadā, informē Civilās aviācijas aģentūra (CAA). Šāds ierobežojums bija spēkā arī ceturtdien, 8.augustā.

Gaisa telpas ierobežojums noteikts nepilnu 28 kilometru rādiusā ap Ventspili. Tas skar lielāko daļu Ventspils novada, tajā skaitā arī daudzas apdzīvotās vietas – Užavu, Popi, Tārgali, Pilteni un Ugāli. Vienlaikus lidojuma ierobežojumu zona ietver arī gaisa telpu virs Baltijas jūras.

Gaisa telpas izmantošanas ierobežojums ir noteikts 7,8 kilometru augstumā no zemes. Šajā laikā ir ierobežojums gaisa kuģiem izmantot gaisa telpu, attiecīgi lidojumi ir aizliegti arī ar bezpilota gaisa kuģiem jeb droniem.

Kā norāda CAA, gaisa telpas ierobežojums izdots, lai civilās aviācijas un citi neiesaistītie gaisa kuģi neielidotu militāro lidojumu zonā, bet bezpilota gaisa kuģu piloti neapdraudētu militāro lidojumu drošumu.

Ventspils apkārtnes iedzīvotāji šajā laikā var saskarties ar ikdienā neierastām situācijām – īpašu militāro gaisa kuģu aktivitāti vai zemu lidojošiem militāriem gaisa kuģiem. Iedzīvotājiem nav pamata satraukties, jo šajā laikā notiek militāro gaisa kuģu mācības.

Vienlaikus CAA informē, ka tā nav izdevusi nevienu atļauju bezpilota gaisa kuģu lidojumam ierobežotajā lidojumu zonā un iedzīvotāji, kuri pamanījuši nesaskaņotus lidojumus ar bezpilota gaisa kuģiem, aicināti par to ziņot Valsts policijai. Personas, kuras pārkāpj bezpilota gaisa kuģu lietošanas noteikumus, var tikt sodītas ar naudas sodu no 150 līdz 3000 eiro. Tālvadības pilotiem, kuri neievēro bezpilota gaisa kuģu lietošanas noteikumus, un veic nesaskaņotus lidojumus ar dronu jārēķinās, ka viņu drons var tikt izņemts līdz administratīvā pārkāpuma lietas apstākļu noskaidrošanai.

CAA norāda: šī gada septiņos mēnešos aģentūra ir izskatījusi 16 administratīvā pārkāpuma lietas, kamēr 2018. gada laikā tika izskatītas 32 administratīvā pārkāpuma lietas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay