Arī gaidāmajā nedēļā sausas un karstas vasaras iestāšanos vēl nevaram gaidīt, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Pirmdien laika apstākļus virs Latvijas noteiks neliels augsta spiediena atzars. Dienā neliels īslaicīgs lietus gaidāms vien austrumu rajonos, bet gaiss dienas laikā iesils Kurzemes pusē līdz +16 grādiem.

Naktī uz otrdienu, Latviju no rietumiem sasniegs nokrišņu zona un naktī, galvenokārt Kurzemē un Zemgalē, gaidāms lietus. Gaisa temperatūra būs +13…+17 grādu robežās. Dienā nokrišņu zona sasniegs arī pārējo Latviju un atsevišķās vietās ir iespējams arī pērkona negaiss. Gaisa temperatūra būs +18…+22 grādi.

Trešdien vēl pieturēsies līdzīgi laika apstākļi, kādi tie ir nedēļas sākumā, bet ceturtdien Latviju varētu sasniegt jaunas nokrišņu zonas, kas austrumos varētu nest spēcīgu un ilgstošu lietu. Maksimālā gaisa temperatūra šajās dienās lielākajā daļā valsts teritorijas varētu būt vien +15…+19 grādu robežās.

Svētdien nokrišņu zona atkāpsies, un dienas laikā biežāk uzspīdēs arī saule. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +17…+22 grādiem, liecina sinoptiķu publiskotās prognozes.

 Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA