Reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā septembra vidū samazinājās par 19 personām un bija 869 cilvēki, bet bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, samazinājies par 0,1% un ir 4,0%, liecina Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) dati.

Ja izmantotu līdz šim NVA metodiku, kad rādītāju aprēķināja pret ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaitu, tad reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā šobrīd būtu 5,1%, norāda NVA.

Bezdarba līmenis par 0,1% samazinājies arī Valmierā, Jūrmalā, Jelgavā, Jēkabpilī, Liepājā un Rēzeknē. Rīgā un Daugavpilī tas ir saglabājies nemainīgs.

Uz Latvijas lielo pilsētu fona, Ventspils ar 4,0% ir piektais zemākais bezdarba līmenis. Priekšā ir Valmiera (3,2%), Rīga (3,3%), Jūrmala (3,5%) un Jelgava (3,5%), bet aiz – Jēkabpils (5,5%), Liepāja (6,3%), Daugavpils (7,7%) un Rēzekne (10,1%).

NVA Ventspils filiālē visvairāk nepieciešamās vakances ir: zivju apstrādātājs (40), betonēšanas tehniķis (24), metāla būvkonstrukciju montētājs (10), metāla konstrukciju atslēdznieks (9) un būvnieks (6).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA