Šajā nedēļas nogalē joprojām gaidāmi lietaini un vēsi laika apstākļi, un arī nākamās nedēļas sākums nav gaidāms citādāks, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Piektdien priekšpusdiena būs vēl saulaina, bet dienas gaitā no dienvidaustrumiem debesis aizklās mākoņi, un tas vēstīs par plašas un nokrišņiem bagātas mākoņu zonas tuvošanos. Pēcpusdienā un vakarā valsts dienvidaustrumu rajonos jau sāks līt, bet sestdien šī mākoņu zona nesīs ilgstošus nokrišņus ar ievērojamu daudzumu visā Latvijā. Svētdien jau starp mākoņiem uzspīdēs arī saule un gaidāms vien neliels īslaicīgs lietus, slapjš sniegs.

Nedēļas nogalē mākoņainos apstākļos naktis nebūs tik vēsas kā aizvadītās, bet dienas laikā piektdien gaiss vēl iesils līdz +10 grādiem. Sestdien Ventspils pusē pūtīs brāzmains ziemeļu puses vējš līdz 15 m/s, līs un brīžiem snigs, gaisa temperatūra būs tikai +3 grādi.

Svētdienas pirmajā pusē līs un varbūt arī būs slapjš sniegs, taču pēcpusdienā debesis skaidrosies un spoži spīdēs saule, brāzmainais vējš pierims un gaiss iesils līdz +6 grādiem.

Tomēr šī plašā un nokrišņiem bagātā mākoņu zona, kas Latviju šķērsos brīvdienās, liecina par to, ka mūsu reģionam no dienvidaustrumiem tuvojas siltās gaisa masas, to ieplūšana mūsu teritorijā gaidāma maija sākumā. Lai gan aizvien jāsaka, ka maija pirmajās dienās virs mūsu reģiona mainīsies sinoptiskie procesi, tādēļ laika apstākļu prognozes šim periodam joprojām nav viennozīmīgas, un prognozētie laika apstākļi svārstās plašā diapazonā. Vienlīdz augsta ir varbūtība, ka gaiss maija pirmajā nedēļā kļūs siltāks un temperatūra dienas laikā 2. un 3. maijā paaugstināsies vismaz līdz +11…+16 grādiem, gan arī tam, ka gaiss būs līdzīgi dzestrs kā aprīļa pēdējā nedēļā (teritorijas lielākajā daļā vien +5…+10 grādus silts).

Līdzīgi mainīgas ir arī nokrišņu prognozes, tomēr stabili sausi laika apstākļi visā Latvijā ir maz iespējami, jo atmosfēras frontes jeb mākoņu zonas, kas atdala siltās un aukstās gaisa masas atradīsies tuvu mūsu teritorijai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC