Konkurences padome tā sauktajā “būvnieku karteļa” lietā, kurā konstatēja desmit Latvijas lielāko būvniecības uzņēmumu ilggadēju aizliegtu vienošanos par dalības nosacījumiem publiskajos un privātajos iepirkumos Latvijā, publicējusi visu 77 iesaistīto projektu sarakstu. To vidū, kā jau ziņojām, ir arī Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles Latvija projekts. Kļuvis zināms, ka starp visiem šiem karteļa objektiem ir arī jaunā Ventspils inovāciju centra būve.

Ventspils jauno zinātnes un inovāciju centra galvenais būvuzņēmējs ir pilnsabiedrība LNK Industries Group, kas saņēmis vislielāko sodu par dalību kartelī četru gadu garumā. Šai kompānijai piemērotais soda apmērs ir 3,711 miljoni eiro.

Būvkompānija gan kategoriski noliedz jebkādas apsūdzības un drīzāk vaino Konkurences padomi par neatbilstošu darbību noteiktajiem normatīvajiem aktiem, tādēļ piespriesto sodu pārsūdzēs tiesā, kur sola pierādīt savu nevainību.

Visu 77 projektu sarakstā ir objekti visā Latvijā, to vidū starp lielākajiem un skaļākajiem projektiem ir Rīgas pils, Latvijas Universitātes Akadēmiskais centrs Torņkalnā, Liepājas jaunā cietuma projekts, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja ēka, Okupācijas muzejs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jaunais Rīgas teātris, Radio un televīzijas tornis Zaķusalā, un daudzi citi.

Starp lielākajiem projektiem ir arī Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles Latvija projekts. Mūzikas vidusskolas ēku ar koncertzāles funkciju kā galvenais būvuzņēmējs bija SIA MERKS pilnsabiedrībā ar vietējo uzņēmumu SIA Ostas celtnieks. SIA MERKS kartelī bijis iesaistīts četrus gadus, bet piespriestais sods ir trešais lielākais starp visiem iesaistītajiem – 2,688 mlj. eiro.

12.08.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto