Pašvaldības SIA ŪDEKA nule kā saņēmusi Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) oficiālu apstiprinājumu ūdenssaimniecības attīstības Ventspilī sestās kārtas projektu īstenošanai, portālam Ventspilnieks.lv pastāstīja uzņēmuma pārstāve Egita Vītola.

Uzaicinājumu iesniegt projekta iesniegumu ŪDEKA saņēma pērnā gada septembrī un tas tika iesniegts mēnesi vēlāk.

Saskaņā ar plānoto, projekta VI kārtas programmā iekļauti pieci objekti Robežu ielā, Mazajā Priežu ielā, Zaķu ielā, Tērvetes ielā un Uzvaras ielā. Projekta laikā izbūvēs ārējos kanalizācijas tīklus 2,16 km garumā, tajā skaitā kanalizācijas spiedvads 0,36 km un jauna kanalizācijas sūkņu stacija ar jaudu 10 l/s, kā arī izbūvēti un pārbūvēti centralizētie ūdensapgādes tīkli 1,6 km kopgarumā.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šajā Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodā par ES finansējumu netiek atbalstīta ūdensvada tīkla paplašināšana, tādēļ PSIA ŪDEKA ūdensvada tīklu paplašināšanu veiks par saviem līdzekļiem. Tas uzņēmumam no savas kabatas prasīs nepilnus 173 tūkstošus eiro. Kopējās projekta izmaksas būs 870 tūkstoši eiro, no tiem Kohēzijas fonda līdzfinansējums attiecināmām izmaksām ir 335,5 tūkstoši eiro.

Pirmie darbi sāksies jau aprīlī.

Projekta īstenošanas rezultātā kanalizācijas un ūdensapgādes pakalpojumu pieejamība Ventspils pilsētā palielināsies līdz 98,5% no pilsētas deklarēto iedzīvotāju skaita.

Autors: Ventspilnieks.lv