Gadu mijas svētku uguņošanai Ventspils pilsētas pašvaldība atkal tērēs prāvu summu: jau tradicionāli salūtu rīkos atkal SIA International Fireworks Design, kas pilsētā rīko svinīgās uguņošanas jau ilgāku laiku. Šoreiz svētku salūtam pilsēta no savas kabatas tērēs 22 912 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā internetā.

Pēdējos gadus visas svētku uguņošanas gan valsts svētkos, gan Ventspils pilsētas svētkos un gadu mijā rīko viens un tas pats uzņēmums – SIA International Fireworks Design, kas pērn strādāja ar 243 208 eiro apgrozījumu un gadu noslēdza ar tikai 7032 eiro peļņu, liecina uzņēmumu datu bāzes Firmas.lv dati.

Aizvadītajā vasarā Ventspils pilsētas svētku uguņošana izmaksāja 23 601 eiro bez PVN. Tas bija nedaudz mazāk nekā pagājušajā gadā, taču joprojām daudz vairāk nekā citas lielās pilsētas Rīgu ieskaitot. Smagos noziegumos apsūdzētais, taču joprojām sevi kā par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju uzskatošais Aivars Lembergs vasarā skaidroja, ka Ventspils pilsētas svētku uguņošana izmaksā dārgāk nekā uguņošanas pasākumi, ko rīko citas pašvaldības, taču tas esot skaidrojams ar uguņošanas jaudu un dižošanos pārākumā pār citiem. Ventspilī uguņošanai jābūt spēcīgākai un jaudīgākai: ja citur tiekot šautas raķetes, kuru lādiņa diametrs ir līdz 150 milimetriem, tad Ventspils pilsētā uguņošanai paredzēto raķešu lādiņa diametrs esot līdz 300 milimetriem. Lembergs toreiz salīdzināja Ventspils un Rīgas pilsētu salūtus kā mersedesu un zaporožecu – Ventspilī tas esot īsts mersedess, bet Rīgā kā tikai nospodrināts zaporožecs. Nupat valsts svētku salūts no pilsētas kabatas izmaksāja 24 235 eiro bez PVN.

Ja paraugāmies vēsturē, salīdzināsim uguņošanai atvēlētos līdzekļus citās lielajās pilsētās. Iepriekš gadu mijas svētku salūtam Ventspils pilsētā tika iztērēti 22 900 eiro bez PVN, kamēr Rīga svētku salūtam tērēja par 5262 eiro mazāk – galvaspilsētai uguņošana izmaksāja 17 638 eiro bez PVN. Tikmēr, piemēram, Liepājas pilsētas pašvaldība gadumijas uguņošanai tērēja tikai 4590 eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA