3. maijā tiek atvērta visu grupu vakcinācija, kas nozīmē, ka vakcinācijai varēs pieteikties ikviens. Informējam par kārtību, kādā veicama reģistrācija. Ventspilī rūpēs par iedzīvotāju ērtībām un drošību, dzīvā rinda veidota netiks – vakcinācija tiks veikta pēc iepriekšēja pieraksta.

Kā pieteikties vakcinācijai?

  • Sākot ar 3. maiju ikvienam, arī tiem, kuri jau reģistrējušies portālā manavakcina.lv, jāatver vietne un jāaizpilda pieteikums vakcinācijai, ja tas vēl nav aizpildīts;
  • jāizvēlas vakcinācijas vieta (Ventspils, sporta nams “Centrs”) un jāatzīmē sev vēlamais laiks;
  • jāsagaida sistēmas apstiprinājums (sms/e-pasts);
  • jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu apstiprinātajā laikā.

Reģistrāciju iespējams veikt arī, zvanot pa tālruni 8989.

Papildus vēršam uzmanību, ka reģistrācijas process tiek organizēts centralizēti visā valstī. Slimnīca nevar atbildēt par sistēmas darbību un izmaiņām. Tomēr – Ja neizdodas reģistrēties vienotajā valsts sistēmā manavakcina.lv vai zvanot pa tālruni 8989, joprojām ir iespēja saņemt atbalstu reģistrācijai, zvanot uz Ventspils slimnīcu pa tālruni 26493408 darba dienās no plkst. 8.00 līdz 16.00.

Kāpēc Ventspils masu vakcinācijas centrs nav atvērts brīvdienās?

Dienas, kad tiek atvērts masu vakcinācijas centrs, tiek pielāgotas saņemtajam vakcīnu apjomam un vakcinējamo personu skaitam. Slimnīca vakcināciju aktīvi veic darba dienās no plkst. 9.00 līdz 20.00 atbilstoši vakcīnu pieejamībai. Šai laikā iespējams savakcinēt personas, kas vēlas vakcinēties un vienlaikus atbilst prioritārajām grupām, līdz ar to – centra atvēršana brīvdienās nav lietderīga.

Arī pēc 3. maija, kad tiks uzsākta visu iedzīvotāju vakcinācija, darba laiks plānots līdzšinējais, vienlaikus paredzot, ka gadījumā, ja būs pietiekams vakcīnu skaits un iedzīvotāju vēlme vakcinēties, centru varētu atvērt arī brīvdienās.

Vai masu vakcinācijas process Ventspilī turpinās?

Jā, turklāt Ventspilī vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars ir viens no augstākajiem valstī. Šobrīd Ventspils slimnīca veic gan pirmreizējo vakcināciju, gan revakcināciju, gan arī izbraukuma vakcināciju un darbību pielāgo vakcīnu pieejamībai.

Vai plānots veikts kolektīvu un uzņēmumu vienota vakcinācija?

Līdz šim tas nebija iespējams, jo vakcināciju bija iespējams veikt tikai prioritārajām grupām. Šobrīd kolektīvi un uzņēmumi var vienoti pieteikties vakcinācijai, ko turklāt iespējams veikt arī uz vietas uzņēmumā – kā izbraukuma vakcināciju. Lai pieteiktos – aicinām sazināties ar Ventspils slimnīcu pa tālruni 26493408.

Jāatzīmē, ka vairāki uzņēmumi jau paši izrādījuši interesi par iespējām vakcinēt savus darbiniekus, un šobrīd šie uzņēmumi ar slimnīcu jau vienojušies par vakcinācijas vietu un laiku.

 

30.04.2021. / Autors: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs