Jāņus vajadzētu svinēt “savos burbuļos” ģimenes lokā vai kopā tikai ar labi pazīstamiem cilvēkiem, mazāk tiekoties vai vispār netiekoties ar nepazīstamiem un svešiem cilvēkiem, tā intervijā Latvijas Radio sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.

Lai gan saslimstība ar Covid-19 būtiski samazinās un slimnīcās nonāk salīdzinoši mazāk cilvēku, tomēr joprojām tiek hospitalizēti vidēji 10-15 cilvēki dienā, kuri tiek stacionēti ar smagu slimības norisi.

Viņu satrauc tas, ka gaidāmas garas Jāņu brīvdienas, turklāt arī laika apstākļi paredzami ļoti labi, kas veicinātu plašāku un ilgāku cilvēku pulcēšanos. “Es gribētu aicināt arī svētkos izvairīties no vietām ar lielu cilvēku skaitu un nepazīstamiem cilvēkiem, un tomēr svinēt [Jāņus] “savos burbuļos” kopā ar draugiem, ģimenes locekļiem, par kuriem mēs zinām – vai nu viņi ir pārslimojuši vai arī viņi ir vakcinējušies,” sacīja Cipule.

Viņa arī aicināja cilvēkus neaizrauties ar alkoholu un tā lietošanai sekojošajām pārgalvībām, piemēram, pārgalvīgu peldēšanu. Garās brīvdienās cilvēki grib atpūsties uz pilnu jaudu, kam mēdz būt nepatīkamas sekas, teica Cipule.

22.06.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com