Pateicoties nemainīgi pavasarīgajiem laika apstākļiem, Ventspils pilsētā šoziem ir vērojams ievērojami zemāks siltumenerģijas patēriņš. Salīdzinot ar pagājušo ziemu, šogad janvārī patēriņš bijis mazāks par 24% nekā pērnā gada pirmajā mēnesī, liecina pašvaldības uzņēmuma Ventspils siltums aprēķini.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Arnis Uzaris skaidro, ka aizvadītajā mēnesī kopumā saražotas 17 237 megavatstundu siltumenerģijas, kas attiecībā pret 2019. gada janvāra patēriņu ir par 5544 megavatstundām mazāk. Tas galvenokārt skaidrojams ar gaisa vidējo temperatūru, kas šogad janvārī bija +4,7 grādi, bet pērn pirmajā mēnesī bija -0,9 grādi.

Pēdējo reizi Ventspilī siltākais ziemas mēnesis bija fiksēts 2015. gada decembrī, kad vidējā āra gaisa temperatūra sasniedza +4,6 grādus, taču tad ventspilnieku patēriņam tika saražotas 17 539 megavatstundu siltumenerģijas.

“Jāatzīmē, ka kopējais mēnesī patērētais siltumenerģijas apjoms neatspoguļo katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu, kas ir mainīgs lielums, jo ēku siltumenerģijas patēriņš atkarīgs ne tikai no āra gaisa temperatūras, bet arī no vēja virziena, vēja stipruma un gaisa mitruma, kā arī ēkas individuālajā siltummezglā noregulētā apkures un karstā ūdens temperatūras režīma,” skaidro Uzaris.

Siltumenerģijas tarifs Ventspils pilsētā visiem klientiem ir vienāds – tie ir 54,90 eiro par megavatstundu. Savukārt ēkā patērētais siltumenerģijas daudzums katru mēnesi ir mainīgs lielums un tas ir galvenais iemesls, kāpēc maksājumi dažādos mēnešos atšķiras, skaidro uzņēmumā. Uzņēmums siltumenerģiju piegādā līdz atbildības robežai, tas ir līdz dzīvojamo māju siltummezgliem, kur ar siltumenerģijas skaitītāju tiek uzskaitīta ēkā patērētā siltumenerģija.

19.02.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com