Aizvadītajā jūlija mēnesī Ventspils ostā pārkrautas kopumā 779 tūkst. tonnu kravu, kas ir nedaudz vairāk kā visu laiku sliktākajā darbības mēnesī jūnijā (629 tūkst. tonnu). Taču arvien kopējā gada bilance ir vēl dziļi antirekorda bedrē, jo kopējais šī gada kravu apgrozījums mūsu pilsētas ostā ir vien 6,612 mlj. tonnu, no pērnā gada rādītājiem (sliktākais rezultāts ostas vēsturē) atpaliekot vēl par 1,214 mlj. tonnu, liecina Ventspils brīvostas pārvaldes dati.

Pirmajā pusgadā pārkrauto lejamkravu apjoms attiecībā pret pagājušo gadu samazinājās par teju ceturto daļu (23,7%). Naftas produktu apjoms saruka par 25,1%, bet jūlijā apjoms pēc diviem īpaši nelabvēlīgiem mēnešiem palielinājās (pagājušajā mēnesī pārkrāva 519 tūkst. tonnas).

Būtisks apgrozījuma sarukums jau divus mēnešus vērojams beramkravu segmentā. Jūlijā apjoms bija nieka 50 tūkst. tonnu, kas ir sliktākais rādītājs, iespējams, visā vēsturē. Pirmajā pusgadā kopējais apmērs bija par 6,1% vairāk nekā pērn (+73 tūkst. tonnu), tad šobrīd tas ir sarucis tuvu nullei.

Vienīgi ģenerālkravu segmentā Ventspils ostā rādītāji arvien turas līdzīgā līknē. Jūlijā pārkrauts 201 tūkst. tonnu, kas ir vidējais rādītājs ilgtermiņā ar nelielu amplitūdu uz augšu vai leju. Mazāk par diviem simtiem tūkstošu tonnu nav bijis kopš pērnā gada decembra un tā notiek reti. Ja pirmajā pusgadā kravu apgrozījums šajā segmentā pieauga par 2,7%, tad šobrīd tas ir kāpis vēl par dažām procenta daļām.

Nedaudz pieaudzis arī Ventspils ostā apkalpoto kuģu skaits. Kā liecina Ventspils brīvostas dati, jūlijā mūsu pilsētas ostā ienāca 80 sauskravu kuģi un 26 tankkuģi, tātad kopā – 106 kuģi.

Ventspils ostas termināļos pagājušajā gadā tika pārkrauti kopumā 12,903 mlj. tonnu kravu, un tas bija par 36,9% mazāk nekā 2019. gadā.

13.08.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com