Klāt 1.septembris!

1381

Ceturtdien, 1.septembrī, Latvijā svin Zinību dienu jeb jaunā mācību gada sākumu.

Līdz 25.augustam Izglītības kvalitātes valsts dienests bija saņēmis informāciju par gatavību jaunajam mācību gadam no 114 Latvijas pašvaldībām. 64 pašvaldības ziņoja, ka pabeigti visi izglītības iestāžu celtniecības un remontdarbi, 26 pašvaldības informēja, ka izglītības iestādēs remontdarbi vēl turpinās, bet tiks pabeigti līdz 1.septembrim. Savukārt 24 pašvaldības informēja, ka remontdarbi turpināsies arī pēc mācību gada sākuma, paralēli mācību procesam – kopumā 25 skolās.

1.septembrī skolās pēc vasaras brīvdienām atgriezīsies arī Ventspils skolēni, lai uzsāktu jauno mācību gadu. Īpaša šī diena būs pirmo klašu audzēkņiem, kuriem šis būs pirmais mācību gads. Ventspilī šogad mācības 1.klasē uzsāks 372 skolēni.

Plkst.9 svinīgais 2.septembra pasākums norisināsies Ventspils 1. un 2.pamatskolā, kā arī 4. un 6.vidusskolā. Plkst.10 Zinību dienas pasākums notiks Ventspils Valsts 1.ģimnāzijā, Centra sākumskolā, 2. un 3.vidusskolā, Pārventas pamatskolā, 1.pamatskolā un Vakara vidusskolā. Stundu vēlāk svinīgais pasākums notiks Ventspils tehnikumā un Ventspils Mūzikas skolā. Plkst.12 svētkus svinēs Ventspils augstskolā un Ventspils bērnu mūzikas skolā, plkst.16 – Ventspils Mākslas skolā, bet plkst.17 – Ventspils vakara vidusskolā.