Kultūras komisija izskatīšanai Ventspils domes sēdē virza priekšlikumu topošo Ventspils koncertzāli saukt par Koncertzāli Latvija. Tā savā iknedēļas preses konferencē sacīja Ventspils domes deputāts Aivars Lembergs.

Smagos noziegumos apsūdzētais un domes priekšsēdētāja amata pildīšanā ierobežotais Lembergs pauda cerību, ka domes deputāti šādu priekšlikumu atbalstīs, jo viņaprāt šāds nosaukums būtu ļoti piemērots topošajai koncertzālei.

Ventspilnieks.lv jau rakstīja, ka šāds koncertzāles nosaukums radījis izbrīnu, vilšanos un pat sašutumu daudzu ventspilnieku vidū, kuri uzskata, ka šāds nosaukums koncertzālei Ventspilī nav labākais risinājums, kas liecina par kārtējo individuālo mēģinājumu Ventspili padarīt par pārāku nekā Rīga un visa Latvija kopumā.

Lai gan iepriekš Lembergs sacīja, ka ideja koncertzālei dot Latvijas vārdu vēl esot tikai idejiskā līmenī un vēl tiks veikta aptauja vai diskusija, nevienam nebija šaubu, ka tāds nosaukums arī būs un šādas aptaujas ir absolūti formālas.

Pēc Lemberga domām, tieši koncertzāles nosaukums Latvija būtu visatbilstošākais, jo tā kļūs par vienīgo koncertzāli, kas tiek būvēta uz Latvijas sitmgades gadu. Tiesa, koncertzāles būvniecība ievilkās un uz simtgades kulmināciju tā nebūs vēl gatava. Atklāšana paredzēta tikai nākamā gada 25.jūlijā. Arī tās būvniecība šo gadu laikā ir tikai sakritība.

Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas būvniecība Ventspils Lielā laukuma dienvidu daļā tika sākta 2017.gada februārī un kopumā ilgs divus gadus. Jaunās ēkas ēkas kopējā platība būs 6883 kvadrātmetri. 76% telpu paredzētas skolas vajadzībām, bet 24% – komerciālo un nekomerciālo koncertzāles funkciju īstenošanai.

Ventspils koncertzāle būs vienīgā Latvijā, kurā uzstādītas akustiskās ērģeles un pasaulē lielākās pianīna klavieres. Ēkas būvniecības izmaksas ir 31 miljons eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Merks